Silan start Varvarinaca, tri gola u mreži Užičana

Fudbaleri Temnića položili su veoma uspesno prvi test u okviru priprema za predstojeće prvenstvo Srpske lige Istok pošto su bez većih problema pobedili dojučerašnjeg prvoligaša ekipu Jedinstva- Putevi iz Užica sa 3:0.i pokazali da će biti jedan od favorita za plasman u viši rang upravo onako kako želi njihov ambiciozni predsednik Darko Branković.

Posle početnog ispitivanja snaga Temnić je preuzeo inicijativu ali se sve završavalo na ivici šesnaesterca,doduše i velika sparina uticala je na igru pa je sudija Bogdan Sretenović dva puta u toku igre uzimao sudijske tajmaute da bi se fudbaleri osvežili.

60. minut 2:0 za Temnić

40. minut 1:0.  Ko bi drugi nego najbolji Temnićev igrač u prolečnom delu sezone Nikola Miletić primio je loptu na nekih 20-setak metara poludesno krenuo ka golu uz put prevario nekoliko igrača a onda sa nekih 13-14 metara topovski šutirao u same leve raklje nemoćnog Kovačevića za vođstvo Temnića.Tim rezultatom se otišlo na odmor.

POVRATAK STEFANA SIBINOVIĆA

Već na startu drugog dela publika je burnim aplauzom pozdravila povratak na teren Stefana Sibinovića kome je ovo bila prva utakmica posle teske povrede u drugom kolu  i derbija sa Paraćinskim Jedinstvom. Da podsetimo da je Sibinović samo u 13 utakmica za Varvarince postigao 26 golova ali ga  je povreda odvojila od terena. Ušao je sa velikom željom da postigne gol ali mu to nije polazilo za rukom pa je iskazao malo više nervoze zbog koje je i opomenut.

Sibinović prvi s leva na klupi u prvom delu

Drugi deo potpuno je pripao Varvarincima bili su mnogo konkretniji mada je u pojedinim trenucima mlada ekipa iz Užica a posebno Martinović stavljala na muke igrače Temnića ali šanse i golovi bili su na drugoj strani. 60. minut  2:0. Posle jedne gužve pred golom gostiju izveden je korner sa desne strane za domaće.Najviši u skoku bio je stameni štoper Goran Žerjav uputio je loptu glavom a Dimitrijević je glavom skrenuo sa puta poslavši je u mrežu.

Imali su Varvarinci potom još nekoliko šansi preko Aksentijevića i Manojlovića koji je najpre posle idealnog centaršuta novajlije Ace Manića sa desne strane pogodio golmana gostiju pravo po sredini gola da bi u 76. minut, posle novog izvanrednog centaršuta odličnog Manića pogodio za konačnih 3:0.

Tako  su Varvarinci uspesno prošli prvi test a trener gostiju  Goran DJukić i pored poraza bio je zadovoljan nastupom svoje mlade ekipe Trener domaćina Saša Milosavljević istakao je da je ovo bila teska utakmica s obzirom na teske noge igrača ali da je on zadovoljan igrom pre svega ,povratkom Stefana Sibinovića na teren ali i igrom novajlija u timu Temnića.  Sledeću proveru Varvarinci će imati 19. jula takodje u Varvarinu protiv lokalnog rivala Juhor iz Obreža.

Temnić - Jedinstvo putevi(Užice) 3:0 (1:0)

Strelci: Miletić 1:0 u 40. Dimitrijević 2:0 u 60, Manojlović 3:0 u 76.  minutu. Stadion Temnića u Varvarinu,gledalaca 300.Sudija Bogdan Sretenović (Kruševac). Opomenuti igrači: Sibinovič (Temnić).

TEMNIĆ: Slobodan Marković, Pešić, Ćosić, Žerjav, Radovanović, Krstić, Velisavljević, Miletić, Acković, Pavlović, Petković. Igrali su još: Branislav Jovanović, Kostić, Sibinović, Manojlović, Manić, Milan Ristić, Aksentijević, Jovan Jovanović, Simonović, Jevtić, Lazar Ristić, Dimitrijević, Boškovac .

JEDINSTVO PUTEVI: Kovačević, Arsić, Petrović, Glišić, Pavlović, Čolić, Dučić, Martinović, Janković, Vidaković, Negovanović. Igrali su još: Cerović, Savković i Bučevac.

Foto galerija: Slobodan Simić

76. minut radost Manojlovića za 3:0