Zona Zapad: Baraž - Topličanin bolji sa devetoricom

Drugo kolo mini lige baraža za popunu zone Zapad u Ćićevcu donelo je pregršt uzbudjenja,preokreta,crvenih kartona i prepune tribine stadiona u Ćićevcu. Morava je u prvih deset minuta dominirala stvorila dve šanse a u 9. minutu posle slobodnjaka sa nekih 22-23 metra DŽelatović je evro golom doveo Ćupričane u vođstvo. Lopta je pogodila prečku odbila se u gol i dok je ceo stadion video loptu iza linije glavni sudija je tek posle kratke konsultacije sa svojim pomoćnikom pokazao na centar.

I kada su svi očekivali debakl Topličanina desio se preokret Prokupčani su polako kratkim pasovima preuzimali igru i počeli da dominiraju u 33. minutu  Krstić je odlično sa desne strane centrirao u šesnaesterac a Predrag Mladenović špic Topličanina jednostavno je nadskočio štopera Morave i zakucao loptu  za 1:1. Samo dva minuta kasnije usledila je nova filigranska akcija gostiju Paunović je sjajno proteo pas iza štopera Morave za Miroljuba Stankovića a ovaj rutinski preokrenuo za Topličanin bilo je 2:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Izjednačenje kakva radost igrača i navijača Topličanina

Drugo poluvreme počelo je burno, Ćupričani su u 47. minutu izveli munjevitu kontru Dželatović je krenuo sam ka golu a golman Topličanina srušio ga je van kaznenog prostora zasta je zasluženo dobio crveni karton. Umesto njega na gol je stao Blagojević koji je zamenio Stamenkovića pa su gosti ostali sa desetoricom igrača. Iako sa igračem manje gosti su u 50. minutu nastavili dobrom igrom i propustili šansu utakmice pošto je Mladenović krenuo sam ka golu a onda hteo nesebično da uposli  Paunovića koji je bio u ofsajdu.
A onda 55. minut gostujući igrač Nebojsa Marković grubo startuje na jednog igrača Morave s obzirom da je u 39. minutu dobio prvu javnu opomenu sudija Milenković i njega šalje u svlačionicu pa Topličanin do kraja ostaje sa devetoricom.Ali desava se čudo umesto da Ćupričani sa dva igrača rasire igru i navale oni igraju podređenu ulogu Topličanin sa dva igrača manje stvara dva zicera a u 66. minutu  posle centaršuta sa desne strane iskusni Mladenović pored ćetvorice igrača Morave glavom pogadja suprotan ugao gola Morave za 3:1. Do kraja još jedan pogodak gostiju  u 84. minutu Paunović posle solo akcije pogadja za konačnih 4:1. Za velike ovacije objektivnih gledalaca u Ćićevcu.
Do kraja u 86. minutu još jedno isključenje ovog puta Miloša Manojlovića igača Morave zbog nesportskog ponasanja pošto je prvi karton dobio u 74. minutu.

Poslednje kolo ove mini lige iz koje će jedan tim ući u zonu Zapad igra se u nedelju 21.06 u Ćupriji izmedju Sloge iz Ćićevca i Topličanina. Igračima Sloge potrebna je pobeda da bi postali zonasi a igračima iz Prokuplja dovoljan je i remi,dok je ekipa Morave propustila sve šanse za ulazak u zonu.

Prvedena trojica navijača

Kao na terenu tako i na tribinama bilo je napeto. Iz Prokuplja je došlo preko 200 navijača, kao i  iz obližnje Ćuprije, pa je usled velikih tenzija bilo nekoliko čarki medju navijačima, zbog čega su morali da reaguju pripadnici PS Ćićevac i trojicu su priveli i zadržali.

Promena na klupi Morave

Vidno je bilo da tim Morave sa klupe ne vodi Paško Brajsovac umesto njega na klupi je šefovao Matić Slaviša. Po rečima zvaničnika iz Ćuprije oni nisu bili zadovoljni njegovim vođenjem tima na utakmici U Prokuplju  sa Slogom iz Ćićevca ,pogotovo što po ulasku u igru nije preuzeo odgovornost kod rezultata 2:1 za Moravu i šutirao penal( dušan Marinković ga je promasio) pa je došlo do promene koja nije donela rezultate.

Ćićevci zabrinuti

Ćićevci koji su do ove utakmice bili veliki optimisti pomalo su spustili loptu posle sjajne partije Topličanina. Vasem izveštaču predsednik opštine Ćićevac Zlatan Krkić kratko je rekao: biće mnogo tesko u Ćupriji ali nečemo se predati".

Topličanin- Morava (Ćuprija)   4:1 (2:1)

Strelci.  0:1 DŽelatović u 9, 1:1 Mladenović u 33, 2:1 Stanković u 36, 3:1 Mladenović u 66, 4:1 Paunović u 84. minutu. Stadion : Sloge u Ćićevcu,gledalaca 1200.Sudija Milenković Predrag (Leskovac ) 6,5. Opomenuti igrači: Radulović (Topličanin) i Dimitrov, Marinković, Dželatović (Morava). Crveni kartoni: Novaković u 49. i Nebojša Marković u 55. minutu (Topličanin), Miloš Manojlović u  86. (Morava). Igrač utakmice: Predrag Mladenović (Topličanin).

Topličanin: Novaković 6, Krstić 7, Radosavljević 7, Aleksandar Stanković 7, Nebojša Marković 6, Miletić 7, Dušan Marković, Stamenković 7 (Blagojević 7), Mladenović 8 (Dragoljub Stamenković-), Paunović 7,5, Miroljub Stanković 7,5 (Radević-).

Morava: Jevremović 6, Naston 6, Ćosić 6, Dimitrov 8,5, Mladenović 6, Arsić 6, Marinković 6 (Marjanović-), Todorović 6 (Milosavljević-), Dželatović 7,Stamenković 6 (Tomić 6,5), Miloš Manojlović 6,5.