Pruga za – Zonu

Fudbaleri Pobede Beloševac još jednom su potvrdili da na svom terenu igraju lošije nego u gostima. U prethodnom kolu, u Ubu, protiv veoma dobre ekipe Jedinstva vodili su sa dva gola prednosti i osvojili bod, a juče pred svojim malobrojnim najvijačima nisu mogli ni počasni gol da postignu.

Odigrali su bez dovoljno motivacije i bez nekih prvotimaca, jer se i pre ovog susreta znalo da Beloševčanima nema spasa u borbi za opstank u srpskoligaškom društvu. Juče su se konačno oprostili bez golova i bodova, jer su za protivnika imali bolje fizički i taktički pripremljenu ekipu iz Smedereva.

Beloševčani su na početku jučeranjnjeg susreta sa „oklopnicima“ pokušali šutevima iz daljine da iznenade golmana Đorđevića, ali bezuspešno. Prvi ozbiljniji udarac na gol Bogdana Petrovića gosti su uputili u 19. minutu preko najzapaženiijeg Smederevca Stojanovića, ali je golman Belošeevčana uspeo da loptu izbaci u korner.

Jedna od uspešnih interevncija golmana Beloševčana Petrovića u duelu sa Smederevcima (Foto: M. Jovičič)

U 40. minutu gosti su, ipak, došli do prednosti. Na ubačenu loptu u kazneni prostor Beloševčana, pored statične odbrane, utrčao je Matejić i matirao golmana Petrovića.

Posle odmora gosti su brzo postigli i drugi pogodak. Samo što je počeo nastavak Bogdanović je sa leve strane uposlio Stojanvića kome nije bilo teško da u 47. minutu poveća rezultat na 2:0. Golman Petrović sprečio je Bogdanovića da postigne i treći pogodak izbacivanjem lopte u korner. U 72. minutu ponovo se istakao golman Beloševčana, a tri minuta kasnije smelom inrervencijom odneo Petrović je loptu ispred Bogdanovića i sprečio pogodak.

U finišu utakmice Đuričić i Ljubisavljević pokušačli su da postignu počani pogodak i ublaže poraz, ali je golman Smederevaca Đorđević bio siguran.

U ostalim susretima 29. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezulzti: Jasenica 1911 – Šumadija 1903 1:4, Karađorđe – Bane 3:1, Jedinstvo – Loznica 1:1, Budućnost Krušik – Šumadija (A) 2:1, Rudar – Železnićar 0:1, Zvižd – Jošanica 3:2, Polet – Sloga (P) 2:1.

Iako je ostalo da se odigra još jedno kolo, novi prvoligaš je Loznica, a prema sadašnjem stanju, iz lige sigurno ispadaju Pobeda Beloševac, Jasenica 1911, Bane i Jošanica. Peti član, koji će se preseliti u niži rang, naći će se u poslednjem kolu među tri ekipe Rudara iz Kostolca, Zvižda iz Kučeva i Šumadije iz Aranđelovca.

U 30. kolu, sastaju se Šumadija (A) – Pobeda Beloševac, a na Bubnju Šumadija 1903 – Karađorđe iz Topole, koji su obezbedili opstanak u Srpskoj ligi „Zapad“. U ostalim susretima poslednjeg kola sastaju se: Loznica – Polet, Sloga (P) – Jasenica 1911, Bane – Zvižd, Jošanica – Rudar, Železničar – Budućnost Krušik, Smederevo 1924 – Jedinstvo.

POBEDA BELOŠEVAC – SMEDEREVO 1924 0:2 (0:1)

BELOŠEVAC – Igralište: Pored pruge. Gledalaca: 80. Sudija: Milan Kurlagić. Pomoćnici: Milan Nedeljković i Nebojša Kojović (svi iz Užica). Strelci: Matejić u 40. i Stojanović u 47. minutu. Žuti kartoni: Dunđerović (Pobeda Beloševac), Jakovljević, Tasić, Gegić (Smederevo 1924).

POBEDA BELOŠEVAC: B. Petrović, Bjelanović, Jevremović (Kilibarda), Dunđerović, Bubanja, Vukomanovič, Đuričić, V. Petrović (Pejčinović) Vidić, Ljubisavljević, Marković.

SMEDEREVO 1924: Đorđević, Janković (Milovanović), Cigulajgić, Sočanac, Stojanović (Kostić), Matejić, Čokić, bogdanović, Jakovljević, Tasić, Gegić.

IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Stojanović (Smederevo 1924).

Jedinstvo 1 : 1 Loznica
Pobeda 0 : 2 Smederevo 1924
Budućnost Krušik 2014 2 : 1 Šumadija
Rudar 0 : 1 Železničar
Zvižd 3 : 2 Jošanica