SLV: Šveljo dodavao so na rane svom bivšem klubu

Oduvek su utakmice somborskih i subotičkih ekipa,igrane na Gradskom stadionu u Somboru, privlačile pozornost ljubitelja fudbala u gradu zelenila i okolini. Poslednji susret XXVI kola prvenstva Treće Lige, grupa Vojvodina, između Radničkog i njihovih gostiju, Bačke iz Subotice, nije na tribine privukao više od stotinjak navijača, mada su uslovi, i vreme, bili povoljni za jedan pravi prvenstveni dvoboj starih poznanika i rivala. Ni ovoga puta, trener domaćih, Sima Milić nije mogao suprostaviti sastav, adekvatan protivniku, i na teren poslati ekipu koja bi mogla pružiti pravi otpor gostu iz Subotice.Na ovoj utakmici, čak osam bonus igrača je startovalo, na klupi je sedelo još pet, od čega su dvojica sa specijalnim lekarskim pregledima. Već nekoliko nedelja, zbog povrede, u sastavu nema iskusnih Resanovića i Romića,a Dimitrije Cvijetić je odrađivao žute kartone.

Iskoristio je to najstariji tim u našoj zemlji, ekipa Bačke, i lako došla do novih bodova. Doduše, prvo poluvreme je proteklo, u rezultatski ravnopravnoj igri,a na odmor se otišlo sa ne popularnih 0:0. Gost je i tada bio boji, a odnos kornera (2:7) govori da se igra odvijala na polovini domaćina.Jedna polušansa iz 13 minuta, kada je mladi Radeka uputio šut ka golu, ali pravo u ruke golmana Tasića. Od više nekakvih poluprilika iz prvih 45 minuta, nijedna lopta nije završila u mreži domaćeg golmana Šarića,ali je zato nastavak utakmice , i prvih sedam minuta drugoga dela, bilo više nego kobno za domaćine, jer su primili tri gola, a glavni „krivac“ bio je upravo njihov nekadašnji igrač,Ognjen Šveljo, koji je najpre u 49 minuti „načeo“ Šarića,a potom dva puta asistirao (51 i 56 ) Ljubenoviću i Damjanoviću za brzo vođstvo od 0:3. U 62 minuti mladi Matijević šalje udarac ka golu, ali ponovo lopta ide pravo u ruke golmana subotičana. Dva sveže uvedena igrača Bačke imala su priliku da se upišu u strelce, Milikić i Zlatković,a najzreliju priliku je imao upravo tvorac ove visoke pobede, Šveljo , kada je oči u oči bio pred Šarićem,a ovaj je otklonio opasnost.Bilo je to u 83 minuti, a sedam minuta kasnije, Šveljo stavlja, na rezultat tačku, i glavom postiže četvrti gol za svoju Bačku.

Borbena utakmica dva neravnopravna protivnika, protekla je u fer i korektnoj igri, bez oštrih i grubih startova, bez iti jedne javne opomene,a svemu tome je doprinelo i dobro suđene sudijske trojke na čelu sa Draganom Momčilovićem iz Bačke Topole.

SLV: RADNIČKI –BAČKA 0:4 (0:0)

Sombor, 16. Maja 2015 godine. Gradski stadion. Gledalaca 100. Sudija Momčilović (B. Topola), Pomoćnici Davidović (Žitište) i Mikalački (Zrenjanin) Delegat Muškinja (Senta). Strelci . Šveljo u 49 i 90, Ljubenović u 51 i Damjanović u 56 za Bačku. Kartona nije bilo. Igrač utakmice : Ognjen Šveljo (Bačka)

RADNIČKI : Šarić, D. Šimon(Miletić), Vaci,Karić,Bobanac,Šimunov, Čuljak, Matijevič, Sekulić, G, Šimon, (Gnjatović), Radeka (Bulović)

BAČKA: Tasić, Savović, Kiš, Svitić, Ćalasan (Zlatković), Nikić (Milikić), Ljubenović (Poljaković), Radosavljev, Damjanović, Matić i Šveljo.