Pljusak kartona, ne i golova

Susret ekipa koje se bore za opstanak, na igralištu pored pruge u Beloševcu, završen je bez pogodaka, ali nije protekao bez uzbuđenja. Počeo je velikim pljuskom kiše, zbog čega je sudija u 26. minutu morao da prekine utakmicu i zatraži od domaćina da pojača linije koje obeležavaju kaznene prostore na obe strane terena. Gledaoci su umesto golova videli često mahanjem sudije kartonima, što je izazivalo nervozu i igrača i na klupi, a više štetilo domaćinu, koji nije uspeo da zabeleži neophodnu pobedu u borbi za beg iz zone za ispadanje. Nezadovoljni su bili i gosti, koji su prikazali sigurniju igru, ali nisu uspeli da postignu pogodak i zabeleže, očito, očekivana tri boda.

Jedna od šansi Beloševčana na jučerašnjoj utakmici (Foto: M. Jovičić)

Fudbaleri Zvižda čvrstom odbranom i bzim kontranapadima pokušavali su da ugroze golmana Marka Kostića, ali bez velikih šansi. Ipak, prvo uzbuđenje pred golom gostiju usledilo je u 20. minutu. Posle akcije sa leve strane Deljanin je ubacio loptu pred go, al je Marković sa sedam-osam metara šutirao u ruke golmana Marka Nikolića.

Uzvratili su gosti iz Kučeva u 32. minutu, kada je na centaršut Stefana Nikolića dobro reagovao štoper Vukućević, ali je iz izgledne situacije sa pet-šest metara glavom šutirao tik preko prečke.

U 35. minutu, gosti su tražili najstrožiju kaznu protiv domaćina, kada je u 16 metara Beloševčana oboren Bubanja, koga je, po njihovom mišljenju, lopta udarila u ruku. Međutim, sudija nije prihvatio njihov pritisak i proteste, pa je pokazao samo jedan žuti karton najglasnijem Nemanji Laziću. Samo minuta kasnije, na drugoj strani Simić je iskosa oštro šutirao pored same stative, a u finišu utakmice i Marković nije iskoristio svoju priliku da dovede domaćina u vođstvo.

Posle odmora, ekipa Zvižda, bolje fizički pripremljena, krenula je ofanzivnije. Golman Kostić je u 48. minutu pre stigao do lopte i sprečio Stefana Nikolića da dovede goste u vođstvo. Desetak minuta kasnije isti igrač je šutirao iz blizine, ali je lopta završila u rukama mladog golmana Beloševčana. Uzvratili su igrači srpskoligaša posle akcije Đuričića, koji je uposlio Deljanina, a bezopasnim udarcem završio Vidić.

Finiš utakmice protekao je u nervoznoj igri domaćih igrača, koji su, u želji da dođu do pogotka, često grešili i omogućavali protivniku kontranapade. Tome je doprineo i sudija nekim svojim odlukama, koji je pored pokazivanja sedam žutih kartona, uglavnom zbog prigovora, sa klupe odstranio i predstavinika kluba iz Beloševca.

Tako je juče bez golova i pobednika završen susret u Beloševcu od kojeg su bodove očekivali i gosti i domaćini.

U ostalim susretima 24. kola Srpske lige „Zapad“ postignuti su sledeći rezultati: Jošanica – Šumadija 1903 2:1, Loznica – Bane 1:0, Železničar – Sloga (P), Šumadija (A) – Polet (Lj), Smederevo 1924 – Jasenica 1911 2:2, Jedinstvo- Karađorđe 1:1 i Budućnost Krušik – Rudar 3:1.

Posle ovog remija, Pobeda Beloševac je zadržala 13. mesto, koje vodi u niži rang, i za ekipama koje se bore da izađu iz opsane zone Karađorđem iz Topole i Šumadijom iz Aranđelovca, zaostaje četiri, odnosno pet bodova.

Beloševački srpskoligaš u narednom kolu odlazi u goste Rudaru iz Kostolca, a potom je dva puta domaćiin, dočekuje ekipe Budućnost Krušik i Loznicu iz vrha tabele, tako da je mnogo teže očekivati bodove nego protiv Zvižda.

POBEDA BELOŠEVAC – ZVIŽD (KUČEVO) 0:0

BELOŠEVAC – Igralište: Pored pruge. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Ivković (Lajkovac). Pomoćnici: Mladen Jakovljević (Ljig) i Milan Bilbija (Čačak). Žuti kartoni: Ljubisavljević, Đuričić, Rakić, Vidić, Simić, Deljanin, S. Kostić (Pobeda Beloševac), Jovanović, Vukićević, N. Lazić (Zvižd). IGRAČ UTAKMICE: Nemanja Lazić (Zvižd) .

POBEDA BELOŠEVAC: M. Kostić, Bjelanović, Jevremović (Bajović), Bubanja, Ljubisavljević, Marković (S. Kostić), Đuričić, Rakić, Vidić (Kostadinović), Simić, Deljanin.

ZVIŽD: M. Nikolić, Jovanović, Stanojević, Vukićević, Drašković, Živanović, L. Lazić, N. Lazić, Ignjatović, Stojadinović, S. Nikolić (Đorđević).

Loznica 2 : 0 Bane
Jošanica 2 : 1 Šumadija 1903
Železničar 2 : 0 Sloga (P)
Šumadija 0 : 0 Polet
Smederevo 1924 2 : 2 GFK Jasenica 1911
Jedinstvo 1 : 1 Karađorđe