Derbi u Tršiću pripao gostima

U Nedelju je u Tršiću odigrana prvenstvena utakmica 22. kola Regionalne lige RS, Grupa "Istok" između domaćeg Podrinja i ekipe Lokanja. U jednoj borbenoj, ali fer i korektnoj utakmici više sreće su imali gosti i pobjedili sa 1:0. Susret je počeo sa dvije stopostotne prilike. Prvo domaćin preko Gligora Aćimovića pogađa statitivu u 3. minutu, da bi u sledećem napadu, Marković izašao sam pred gol domaćina, ali ne uspjeva da savlada Bogićevića. Do kraja poluvremena domaći igrači su više napadali, ali izglednijih šansi nije bilo.

U drugom poluvremenu gosti su se oslobodili pritiska i u par navrata pokušali sa distance da dođu do vođstva, ali bezuspješno. Prvu pravu priliku ponovo ima domaćin opet preko Aćimovića, koji sa desetak metara pogađa prečku. U 86. minutu slobodan udarac za goste izveo je Đukanović, a grešku domaće odbrane iskoristio je Dalibor Mićić koji postiže vodeći gol i donosi ogromnu radost svojoj ekipi. Do kraja su gosti mogli i do ubjedljivije pobjede, ali ponovo Bogićević izlazi kao pobjednik u situaciji "jedan na jedan", ovaj put sa mladim Simićem, tako da je ostalo 1:0 za goste. Vrlo dobru utakmice dvije ekipe ispratila je odlična sudijska trojka, kao i publika fer i sportskim navijanjem.

"Veoma važna tri boda za našu ekipu, osvojena na vrućem terenu u Tršiću sa kojima smo vjerovatno obezbjedili opstanak u ovom rangu takmičenja. Do kraja prvenstva ćemo pokušati da sačuvamo treće mjesto na tabeli, što bi bio najveći uspjeh u istoriji kluba. Čestitam mojim saigračima na pobjedi, a sportskim prijateljima iz Tršića se zahvaljujem na dočeku, ponašanju na terenu i van njega. Želim im da izbore opstanak i da im u narednom prvenstvu uzvratimo gostoprimstvo" - rekao je Miloš Janković, kapiten ekipe FK Lokanj.

PODRINJE - LOKANJ 0:1 (0:0)

Strijelac: Dalibor Mićić 86. minut. Gledalaca: 200. Sudije: Vladan Jeremić, Velibor Vidaković, Dejan Obradović. Delegat: Radomir Petrović.  Žuti kartoni: G. Aćimović, N. Aćimović, Petrović (Podrinje). Igrač utakmice: Dalibor Mićić (Lokanj).

PODRINJE: Bogićević, N.Aćimović, Delibajrić (od 68. M.Stevanović), Krstić, S.Aćimović, Duško Aćimović, I.Aćimović (od 82. Petrović), Lukić (od 70. Novaković), B.Stevanović, Dragan Aćimović, G.Aćimović. Trener Milinko Lazić.

LOKANJ: Obrenović, A.Mićić, Vuković, Đurić, Janković, Jovanović, Đukanović, Pantić (od 85. Simić), Marković, D.Mićić, Marjanović. Trener Zoran Đukanović.

Bratstvo 3 : 1 Jedinstvo (R)
Podrinje 0 : 1 Lokanj
Majevica 4 : 1 Šekovići
Srpska Varoš 4 : 2 Zadrugar
Birač 1 : 2 Jedinstvo (B)
Proleter-RJ 3 : 1 Guber