Konstantin ubedljivo poražen od Zvezde
U 4. kolu Superlige košarkaši niškog Konstantina izgubili su rezultatom 87:60 (24:13, 26:12, 23:14, 14:21 ) od Crvene zvezde, aktuelnog šampiona Jadranske lige i pobednika Kupa Koraća. Niški tim nije uspeo da ozbiljnije zapreti favorizovanom rivalu. Od prvog do poslednjeg minuta bio je inferioran i nemoćan u odnosu na protivnika. Sa druge strane, osvajač Kupa i ABA lige potpuno je kontrolisao utakmicu i demonstrirao svu snagu i raskoš u igri.

Od starta gosti iz Beograda nametnuli su svoj stil igre sa dosta trčanja. Domaći su u uvodnim minutima uspevali da im pariraju, i preko Ostojića i Despotovića održavali rezultat u egalu. Nišlije su pre svega dobro funkcionisale u odbrani, ali je kao i svakom protivniku Crvene zvezde, najviše muka zadavao gorostasni Marjanović.

kosarhafoto: Vanja Keser

Sredinom prve četvrtine ekipa Dejana Radonjića preko Jovića i Marjanovića pravi seriju 7:0 za vođstvo od 13:6. Prilično dobro se Konstantin držao i u napadu, i pored izuzetno agresivne odbrane gostiju. Realizacija je bila problem, promašeno je par zicera, pa je posle Kalinićevih poena u 7 minutu rezultat glasio 15:8.

Pokušavali su domaći kroz reket da poboljšaju realizaciju, ali su crveno beli dobrom agilnošću sprečavali to. Svaku grešku u napadu Konstantina kažnjavali su efektnim kontrama, pa je nakon uvodnih 10 minuta domaći sastavu bio u minusu od 11 poena – 13:24.
I u drugom periodu manjkala je kreativnost u redovima domaćina. Napadi su bili dugi, sa slabim protokom lopte. Na drugoj strani terena, Zvezda je delovala sve raspoloženije. Raznovrsnim rešenjima u napadu iz minuta u minut je povećavala prednost, pa je posle trojki Mitrovića i Dženkinsa u 13. minutu imala prednost od 19 poena razlike – 13:32.

Veličković i Despotović trojkama su razmrdali malo svoje saigrače, zatim je Despotović lepo asistirao Tasiću. Agilnost u odbrani domaćina dovela je do krađe Đorđevića i polaganja za 37:25. Bek Konstantina je u narednom napadu izmamio aplauze publike posle efektne blokade nad Dangubićem. Trojkom Vilijamsa i „mirnom rukom“ Lazića sa linije slobodnih bacanja na tri minuta do kraja prvog poluvremena Crvena zvezda je vodila 42:25.

Na krilima Nemanje Dangubića, koji je uz Mitrovića bio najraspoloženiji pojedinac u prvom poluvremena Crvena zvezda je do odlaska na odmor otklonila dilemu oko pobednika. Sa četiri poena i asistencijom za efektnom zakucavanje Mitrovića pred kraj drugog kvartala vodio je svoj tim do ogromnih +25 na „velikom odmoru“ – 25:50.

Serijom 5:0 u režiji Obrenovića i kapitena Vitkovića Nišlije su treću deonicu. Odbrana je bila na prepoznatljivom nivou, a činjenica da je nakon tri minuta gost izašao iz bonusa ide u prilog tečnijoj igri Konstantina.

Nakon kratkog bljeska, ponovo su domaći košarkaši manjkali sa koncentracijom pa su Blažič trojkom i Dženkins pogotkom sa distance vratili prednost Zvezde na onu sa poluvremena – 36:61.

Tempo igre šampiona Jadranske lige bio je visokog intenziteta svih 40 minuta, i izabranici Marka Cvetkovića jednostavno nisu mogli da ga isprate sve vreme.

U finišu treće četvrtine i tokom čitave poslednje prednost Zvezde varirala je oko 30 poena. Rešeno pitanje pobednika trener gostiju iskoristio je da poslednjih 10 minuta odigraju najmlađi – Rebić, Tejić i Kaplanović. U takvom odnosu snaga domaći košarkaši prave seriju od 11:0, koju prekida Tejić za rezultat 80:55 na četiri minuta do kraja.

Na kraju sigurna pobeda beogradskog kluba, koji i u ovom takmičenju pretenduje na šampionski pehar. Već u ponedeljak na programu su utakmice 5. kola Superlige kada Konstantin gostuje Mega Leksu.

KONSTANTIN - CRVENA ZVEZDA 60:87 (13:24, 12:26, 14:23, 21:14)

KONSTANTIN: Veličković 11, Despotović 10 (5sk, 4as), Đorđević 3 (4as), Mladenović 2, Barać 1, Vitković 6, Stojačić 5, Ostojić 12, Tasić 4, Savić, Obrenović 6, Vučićević.

CRVENA ZVEZDA TELEKOM: Vilijams 3 (4as), Rebić 2, Dangubić 11, Mitrović 13 (11sk), Lazić 7, Blažič 10, Kalinić 4, Marjanović 8 (10sk), Kaplanović 2, Tejić 10, Dženkins 10, Jović 7.