OFL Lučani: Jelica - Bratstvo 1:4

Sumirajući statističke parametre iz prethodnih sezona jasno je da međusobni dueli Jelice i Bratstva obiluju golovima.Pogotovo je to slučaj kada domaćin biva Jelica,pa se nešto slično moglo naslutiti i u 17.kolu ovogodišnjeg izdanja OFL Lučani.Tradicija nije izneverena.Pet puta su golmani vadili loptu iz mreže,domaći vratar čak četiri.Rezultat identičan onom iz jesenjeg dela.

Ipak,znatno veći pritisak bio je na gostima.Jedino su tri boda garantovala mirniju završnicu takmičenja i zadržavanje pristojne razlike u odnosu na najbližeg pratioca iz Puhova.No,znali su fudbaleri iz Dljina da se izbore sa bremenom favorita i znatno organizovanijom igrom uknjiže važnu „trojku“ i zadrže lidersku poziciju.

Nije sve krenulo onako kako su gosti priželjkivali.Ekipa iz Goračića bila je nadahnutiji rival u uvodnim trenicima.Ali,nedostajalo je koncentracije u fazi napada,pa su ataci domaćih u tom intervalu ostali bez rezultata.Trebalo je da prođe nepunih pola časa,kako bi Bratstvo uspostavilo ravnotežu.Upravo je period od 29. do 34.minuta bio ključan za konačan ishod.Za pomenutih šest minuta Dljinci su tri puta matirali Petrovića i,ispostaviće se,već tada rešili pitanje pobednika.Prvi pogodak imao je nesvakidašnju uvertiru.Odlični Urošević je prošao po levom boku,ušao u kazneni prostor,gde biva nepropisno zaustavljen od strane Nenada Novičića i za arbitra Đorđevića nije bilo dileme – jedanaesterac!Odgovornost preuzima Stojanović,snažno šutira ali Petrović bravuroznom intervencijom spasava gol i loptu šalje u korner.Nakon kornera rezultat se menja prvi put.Kapiten „belih“ Stanić našao se na drugoj stativi i nogom pogodio za 0-1.Igrao se 29.minut.Samo dva minuta kasnije maestralan potez Uroševića za dupliranje prednosti.Dobro je ispratio dubinsku loptu,bio brži od čuvara i sa ivice kaznenog prostora preciznim lob udarcem matirao „jedinicu“ Jelice!Isti igrač pogodio je metu i u 34.minutu.Dobro je sebi izgradio poziciju za udarac,nekih 17-18 metara od gola,tukao u donji levi ugao i bio precizan za 0-3.Tračak nade za domaćina pojavio se deset minuta pre isteka prvog dela.Uporni Nenad Novičić,oduzeo je loptu zadnjoj liniji rivala,ušao u kazneni prostor i prizemnim udarcem sa 12-13 metara savladao Sinđelića za 1-3.

Početni trenuci nastavka,gotovo identični uvodnim momentima iz prvih 45.minuta.Tim iz Goračića angažovanije počinje drugo poluvreme,no bez konkretnijih akcija koje bi mogle doneti gol šansu.Kako je vreme odmicalo iskusniji gosti su nametali svoj ritam i uspevali da kreiraju niz obećavajućih napada.Jedan takav,urodio je plodom u 63.minutu.Čolić se dobro zagradio u kaznenom prostoru,šutirao iz okreta,“bubamara“ pogađa prečku,odbija se do Simovića koji ne greši sa desetak metara za 1-4.Koji trenutak kasnije Urošević pogađa Petrovićevu mrežu još jednom ali se ovoga puta nalazio u nedozvoljenoj poziciji,pa je Đorđević poništio pogodak nakon pravovremene asistencije pomoćnika Novakovića.Do kraja meča,nije bilo prilika iz kategorije stopostotnih,pa je duel okončan važećim skorom iz 63.minuta.

Pomenuti trijumf bio je petnaesti ovosezonski za tim iz Dljina,dok su domaći zabeležili osmi poraz i ostali na koti „osam“.Priliku da popravi utisak Jelica će imati narednog vikenda u meču sa Jedinstvom,dok Bratstvo dočekuje Radnički.