BFL: Važna pobeda somborskih železničara ŽAK-Zadrugar 3:2

Efikasnijom igrom i novim bodovima, somborski železničari su obradovali svoje navijače u XXIV kolu prvenstva Bačke Zone, u kojem su rezultatom 3:2, savladali vrlo dobru ekipu Zadrugara iz Srpskog Miletića. U jednoj borbenoj utakmici, iako oslabljeni neigranjem Vukasa ,Bogunovića, Radusina, fudbaleri ŽAK-a su u jednom nadigravanju sa rivalom, koji se predstavio tehničkom, i doteranom igrom, nadvisili sebe, anulirali rano vođstvo gostiju, zatim došli do vođstva od 2:1, i na kraju dali pobedonosni gol za 3:2.

Lepo vreme, dobri uslovi za igru, stotinjak gledalaca, pratilo je ovaj meč, u kojem su jače motive za pobedom imali fudbaleri u crno-beloj opremi,a igrači Zadrugara su pružili dostojan otpor, nisu imali podređenu ulogu, i malo je falilo da odnesu bod sa igrališta kraj pruge.

Igrao se 13 minut, kada je Sazdanić napravio grešku u svom šesnaestercu, i do lopte je došao Sušić i sa lakoćom savladao Pavasovića. Dva minuta kasnije, Đukanović je imao priliku da izjednači,ali je pucao pored gola. Kapiten Vidaković je vodio napad u 33 minuti, kada se lopta odbila do Đukanovića, koji je sa lakoćom pogodio suprotni ugao gola miletićana. Posle toga gola, žakovci se oslobađaju pritiska i u jednom napadu gosti prave prekršaj izvan šesnaesterca, a slobodan udarac izvodi Vuković, a lopta na petercu dolazi do Smilanovskog, koji pogađa stativu, a odbijena lopta pogađa natrčalog igrača gostiju, i ulazi u mrežu.

Fudbalski klub ŽAK-Sombor

U nastavku, tačnije u 54 minuti , Jovanović izjednačuje na 2:2, i sve vraća na početak. Period dobre igre, fudbaleri Zadrugara drže nekih dvadesetak minuta, a potom kao da im ponestaje snage, što opet koriste domaći fudbaleri, i nakon nekoliko ataka na gol Ignjatovića, uspevaju da daju pobedonosni gol, a strelac je bio Srđan Vuković u 88 minuti.

Borbena , prava prvenstvena utakmica, odigrana je u granicama fer-pleja, bez grubosti i namernih prekršaja, pa ni sudijama nije bilo teško voditi ovaj meč.

BAČKA ZONA ŽAK-ZADRUGAR 3:2 (2 :1)

Sombor, 3. Maja 2015 godine. Igralište kraj pruge. Gledalac 100. Sudija Tanović (Subotica). Pomoćnici jeknić (Palić ) i Kantor (Subotica) Delegat Vučić (Subotica) Strelci : Đukanović u 33, Smilanovski u 44 i Vuković u 88 za ŽAK, a Sušić u 13 i Jovanović u 54 za Zadrugar. Žuti kartoni Jovanović, Kovačević i Smilanovski (ŽAK), a Radovanović (Zadrugar) Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Jovanović (ŽAK)

ŽAK : Pavasović, Vukelić(Mandić), Joka, Sazdanić, Jovanović, Kovačević, Mijatović, Vidaković, Vuković, Đukanović(Bognar) i Smilanovski.

ZADRUGAR : Ignjatović, M. Vuković, Branković, Radovanović, Končar, Jovanović (Pavkov), D. Vuković, Slavuljica, Jurić, Sušič, Milićević (Stanojković)