SLV: Novi poraz Radničkog u Somboru

Komšijski derbi između Radničkog i PIK-a Prigrevice, igran na gradskom stadionu u Somboru, sasvim zasluženo je pripao gostujućoj ekipi, koja je sa 0:3 savladala nemoćne domaćine, i novim bodovima napravila skok na tabeli trećeligaša. Nijednog momenta, igrači trenera Bačića, nisu drugčije ni razmišljali, nego o trijumfu, jer suprostavljeni sastav domaćina nije dorastao ekipi, koja je suvereno vladala terenom čitavih 90 minuta utakmice.

Izvanredni teren i lepo vreme, privukli su na ovaj meč veći broj gledalaca nego uobičajeno, a većina njih od oko 200, razočarano je napustilo tribune,jer domaći nisu zadovoljili,a po oceni mnogih, nisu ni pružili očekivani otpor, iskusnijem rivalu.

Većina dešavanja, bila je na polovini koja pripada fudbalerima Radničkog,a gosti su organizovanim napadima pretili golmanu Šariću. Prvi, i jedini gol u prvom poluvremenu, gosti su dali u 27. minutu, kada je , najbolji pojedinac utakmice, Marko Đorović, jednim šutem, iskosa sa leve strane, pogodio levi gornji ugao gola Radničkog. Na 2:0 se nije mnogo čekalo u nastavku utakmice, jer je usamljeni Stojičić primio loptu na desnom krilu, i iskosa matirao Šarića već u četvrtoj minuti drugog poluvremena. Slomljeni domaćini nisu imali šanse čak ni za remi,a sav njihov trud, za nekim povoljnim rezultatom, svodio se na borbu da se poraz ublaži. Ne gruba, ali oštrija borba u duelima, rezultirala se drugim žutim kartonom , kojega je zaradio Cvijetić u 74 minuti, kada je dobio crveni, i morao pre vremena otići u svlačionicu, nisu doneli ništa bolje za domaćine. Na pet minuta pre kraja, Vujičić je jednim šutom , kada je lopta odskočila i prevarila golmana Šarića, stavo tačku na rezultat od 0:3 . Samo dva minuta kasnije , šut Bobanca i odbijenu loptu prihvatio je rezervista Radeka, ali je njegov šut prošao pored desne stative., i ništa nije promenio.

Zaslužena pobeda gostiju protekla je u jednoj fer i korektnoj utakmici, a ponašanje aktera bilo je na visini, pa je i sudijska trojka lako obavila zadatak, bez ikakvih primedbi.

SLV- XXIV kolo RADNIČKI-PIK PRIGREVICA 0:3 (0:1)

Sombor, 2. Maja 2015. Godine. Gradski stadion . Gledalaca 200. Sudija : Davidović (Žitište) Pomoćnici Karakaš (Ravni Topolovac) i Lukić (Zrenjanin) Delegat Samardžić (Sepanovićevo).Strelci : Đorović u 27, Stojičić u 49 I Vujičić u 85 za PIK Prigrevicu. Žuti kartoni : Vujošević i Radmanović (PIK Prigrervica) Crveni karton : Cvijetić (Radnički) u 74. Minuti . Igrač utakmice Marko Đorović (PIK Prigrevica)

RADNIČKI : Šarić, D. Šimon, Vaci, Karić, Bobanac, Cvijetić, Milanović, Matijević, Gaćeša (Čuljak), G. Šimon(Radeka), Petronijević( Šimunov).

PIK PRIGREVICA : Studen, Faber, Prelić, Babić, Radmanović, Radović, Vujošević, (Mušikić), Stojičić(Đurovka), Vujičić, Mirosavljev i Đorović (Đukanović).