"Ceh platili" nedužni Despotovčani

Nastavlja se ,,igra,, na Istoku! Danas je drugi čin, juče započete komedije! U Boru su uz smeh i podsmeh igrali ,,novi prvak Dinamo iz Vranja,, I PRAVI DOMAĆIN, ekipa Bora!!! ( ko ne veruje u ovo neka se raspita!!!) tim koji je ,,švercovan,, ne tako davnih, prvih dana juna godine 2014. kada su vajni članovi Izvršnog odbora FS RIS doneli političku odluku kao u doba Kominterne i odredili da pored dva ,,živa tima, Jedinstvo Paraćin i Svrljig,, u Srpsku ligu udje tada ,,požutelo cveće,, sa juga Srbije.

Predstavnici svih timova  ćutali su , jer i tada, kao i danas, nije se smelo glasno reći, ,,koji je datum danas,, , a kamo li, suprodstaviti se  NJEMU i njegovim ,,čaušima,,!

I kada je to prividno otišlo u prošlost, ,,ON je doneo novu odluku, poslavši svog miljenika, da Pčinjskom okrugu, AVAJ,  podari PRVOLIGAŠA!!!

O detaljima nećemo sada, žurimo na utakmicu na Stadionu kraj Nišave, NA FUDBAL! Samo kratko da kažemo šta su sinoć ponovo javili ,,borski vrapci,,! Naime, juče je u gradu bakra ,,iskopan,, još jedan scenario.

Prvi to je dobro znani, kada ONI dadu NALOG, sudijama da se brukaju da bi Dinamo pobedio!

Drugi, kada se pozovu ,,više instance,, predsednici, treneri i sa njima postigne ,,DOGOVOR,,!

,,Borski vrapci,, javili i treći scenario!

Treći scenario glasi: ugovori se da nekoliko dobrih, iskusnih i poslušnih momaka ,,kao igraju,, ili ,,kao čiste kartone,,. Drugu grupu čine ovi mladji, koji NIŠTA NE ZNAJU, da se bore i igraju, izigravajuci naivne lutke koje trče želeći pobedu! Uz ovaj treći scenario idu i namerni žuti i crveni kartoni koji "DELIOCU" (NE) PRAVDE, pomognu da omogući gostu da mirno završi meč.

Bravo Dinamo! U ,,neizvesnoj borbi,, Vranjanci su u Boru uspeli da TEŠKOM MUKOM osvoje bodove! Tačka!!!

A sad o FUDBALU!

Na Stadion kraj Nišave stigla je interesantna ekipa Sloge, koja i ovo prvenstvo igra u svom stilu ,,toplo – hladno,, Ta igra uvela je Despotovčane u ,,mirnu luku,, sa dovoljnom zalihom bodova da sačeka kraj prolećne fudbalske ,,FARSE,,!

To se skoro nije desilo, najbolja ekipa u Srpskoj ligi kao da je u startu najavila da ce ,,iskaliti bes,, za sve sportske nepravde na neduznim Despotivčanima. Nije istekao prvi minut, 43. sekunda, Uros Momić je primio loptu na levoj stranu šesnaesterca, krenuo ka golu i uputio loptu u gornji levi ugao!! 43.sek. Goool Uros Momić 1:0 U trećem minutu ponovo centaršut Stojkovića sa desne strane, utrcava Marko Mancic i glavom salje loptu u mrezu. 3. minut Goool Marko Mančic 2:0. Minut kasnije ponovo Marko Mančić sa deset metara cilja u levi ugao. 4. minut Goool Marko Mančić 3:0.

Oko 300 gledalaca oduševljeno je pozdravilo prve minute ,,belih,,. Odbrana gostiju ,,povijala,, se pred napadima Piroćanaca i odolevala do 21. minuta kada je Željko Dimitrov posle kombinacije M.Mančića i Momića dobio loptu pred golom i lagano ubacio u mrežu. 21. minut Gool Zeljko Dimitrov 4:0.

40. minut i dalje 4:0. Igra na jedan gol. Miloš Perić, golman Radničkog nije bio u prilici da dodirne loptu. Gosti nemoćni, bez snage da bilo sta učine. Gledaocima, koji se dobro zabavljaju, kao da je zao Despotovčana. Bliži se kraj prvog dela, Mirno na Stadionu kraj Nisave. Kao u pozoristu. Kraj, ostalo 4:0!

U nastavku ponovo isto kao u prvim minutima meča. Ponovo centaršut sa desne strane, neoprezna odbrana gostiju nije reagovala i Uroš Momić je samo postavio glavu i ubacio loptu u praznu mrezu.

48. minut Goool Uros Momić 5:0. Izgledalo je da nema više volje da ,,beli,, ozbiljnije napadaju na gol Despotovčana. Igralo se mirno na sredini terena, s povremenim akcijama pred golom gostiju. Domaći su do polovine drugog dela izveli 13 kornera. Gosti su prvu loptu u okvir gola uputili u 75. minutu kada je njihov kapiten  Stojković šutirao glavom u Perića. A onda, ponovo za tri minuta još dva gola.

76. minut Goool Marko Mančić 6:0. Tri minuta kasnije  još jedna akcija  koju Željko Dimitrov kruniše poslednjim golom.

79. minut Goool Željko Dimitrov 7:0. Do kraja ponovo mirno, kao da su svi jedva čekali poslednji sudijin zvižduk.

Radnički je pokazao svoju nadmoć na terenu. čisto, sigurno, fudbalski! Za primer !!!. Despotovčanima svaka čast na viteštvu , drugo nisu mogli. Igraće bolje drugi put. Aplauzi na kraju značili su podstrek Radničkom da u neravnopravnoj borbi pokuša da ,,istera pravdu,,!  Da igrom pokrene na razmišljanje i probudi savest u onima koji su se grdno ogrešili!!!

I mala digresija na kraju.  U petak je u Boru bio ministar Policije, gospodin Stefanović u pratnji svojih ljudi. Da su se malo bolje raspitali, bilo je posla za njih na Stadionu Bora. Srećom po Borane i Vranjance fudbal ih ,bar za sada, ne interesuje! Valjda hoće jednog dana!!!