30.04.2015 Administrator

Grebićima Kup Moravičkog okruga

Fudbaleri Poleta iz Ljubića pobednici su Kupa na teritoriji Moravičkog okruga. Grebići su u finalu savladali u gostima Kotražu sa 3:0. Iako su se domaći potajno nadali da mogu do iznenađenja, srpskoligaš je kontrolisao igru većim delom susreta i zasluženo stigao do trijumfa. Nakon prvog dela igre Polet je imao gol prednosti. Mrežu danas odličnog Jankovića načeo je Petrović u 26.minutu. Domaći u 40. minutu ostaju sa igračem manje, nakon što je iz igre isključen Slavković.

Kotraža, član okružne lige, odolevala je srpskoligašu iz Ljubića sve do 81. minuta kada Cerović duplira prednost. Šest minuta kasnije Čakarević postavlja konačnih 3:0. Pehar namenjen pobedniku Kupa Moravičkog okruga, kapitenu Poleta Nikoli Kneževiću, uručio je predsednik FS Moravičkog okruga Radosav Mutavdžić. Finalni meč odigran je na jednom od najlepših fudbalskih terena u Moravičkom okrugu, a rukovodstvo Kotraže još jednom je pokazalo visok nivo organizacionog iskustva u organizaciji ovakvih utakmica.

Loznica 1 : 0 Polet
Sloga (P) 2 : 0 GFK Jasenica 1911
Šumadija 1903 5 : 2 Karađorđe
Bane 0 : 3 Zvižd
Jošanica 1 : 2 Rudar
Železničar 1 : 0 Budućnost Krušik 2014
Šumadija 4 : 1 Pobeda
Smederevo 1924 1 : 1 Jedinstvo