Dva loša ubiše košarku

Jako slaba utakmica viđena je na zatvaranju ove takmičarske sezone na Ibarskom keju. Sloga je pobedila Napredak, ali teško je zaključiti ko je bio slabiji u duelu dva tima sa samog dna tabele KLS. Gosti su bolje počeli meč, u 8. minutu sus tigli do prednosti 9-15, a najveću su imali početkom drugog poluvremena kada je na semaforu stajalo 34-42. Od tog trenutka je Sloga počelka da igra nešto jaču odbranu, proradio je šut Otovića, dok su pod košem gospodarili Todorović i Tadić. U finišu treće četvrtine domaći su konačno prešli u vođstvo, a najveću prednost imali su u 32. minutu 51-44. Puleni Zorana Petrovića uprkos najslabijoj partiji ove sezone u Kraljevu, uspeli su u finišu meča da sačuvaju prednost i stignu do zaslužene pobede.

Senku na ovaj susret bacio je kapiten Napretka Vojkan Milinčić. U pauzi između treće i četvrte četvrtine on je reagovao na dobacivanja iz gledališta, skočio na ogradu i fizički nasrnuo na jednog gledaoca. Brzom reakcijom redara i policije sprečen je teži incident, a konačnu reč o huliganskom potezu najstarijeg košarkaša Napretka daće nadležni organi.

LEPO U SPORTU

Delegat utakmice Sloga Napredak, Čačanin Desimir Bulut, odlučio je da ne naplati taksu i putne troškove, kako bi u granicama mogućnosti pomogao Slogu, koja je u više nego teškoj finansijskoj situaciji. Ovo nije prvi put da priznati košarkaški radnik iz grada na Moravi na ovakav način pomaže kraljevačkog prvoligaša. Pokazalo se još jednom veliko srce i izuzetan odnos koji prema klubovima i KLS ima bivši sudija, sada delegat Desimir Bulut. BRAVO!

SLOGA – NAPREDAK RUBIN 68 – 65 (12-15, 14-15, 22-14, 20-21)

Hala sportova Gledalaca: 300 Sudije: Mažić, Milovanović i Vasiljević (Beograd)

SLOGA: Vulić 10 (5-2, 4-2), Trtić 6 (8-3, 4sk), Popović 5 (5-1), Radonjić 6 (7-2, 9-2, 11 sk, 6 as), Tadić 6 (6sk), Jokić 3, Otović 17 (5 il), Todorović 15 (11-7, 4 ul, 9 sk). Nisu igrali: Gudžulić, Simeunović, Igrutinović i Stamenić.

NAPREDAK RUBIN: Simić 4 (6-2), Vukićević 2, Milojević 20 (10-6, 7-2, 8 sk), Milinčić 12 (6-2, 5-2), Đorđević 9 (3-1, 4-1, 7 sk), Pavlović 11 (9 sk), Mijajlović, Glišić, Raičević 7, Bogdanović. Nije igrao: Deletić.

Jagodina 58 : 86 Borac
FMP 80 : 74 Konstantin
Vojvodina Srbijagas 94 : 69 OKK Beograd
Sloga 68 : 65 Napredak Rubin
Smederevo 1953 88 : 91 Tamiš
Spartak 71 : 75 Vršac Swisslion