Dunav na pragu istorijskog uspeha

Košarkaši Dunava napravili su veliki korak ka osvajanju prvog mesta i plasmanu u viši rang takmičenja. Pobedom u derbiju sezone, u utakmici godine, koja je odigrana sinoć u hali u Belegišu pred prepunim tribinima, Dunav se u potpunosti udaljio i od poslednjeg pratioca, ekipe Vrbasa i sada su neophodne dve pobede u poslednjih pet kola pa da i teoretski prvo mesto bude potvrđeno. Dunav je slavio rezultatom 78:66, po četvrtinama 17:17, 19:13, 27:15, 15:21.

U prvom poluvremenu timovi su bili izjednačeni. Posle početnog odmeravanja snaga, igralo se koš za koš. U prvih nekoliko minuta primetan je bio pritisak i stegnutost u igri kod obe ekipe. U poslednja tri minuta druge četvrtine, kod rezultata 26:30, Dunav pravi seriju 10-0 i na odmor odlazi sa blagom prednošću (36:30). A onda sledi ta čuvena treća četvrtina u kojoj Dunav ove sezone igra odlično i pravi odlučujuće serije. Za manje od dva minuta, Alasi su već imali +15 poena razlike u svoju korist a najveću prednost na utakmici imali su u 27.minutu (60:40).

Odličnom igrom u odbrani, otvarala se mogućnost za kontre i polukontre pa su igrači Dunava ubrzali tempo, što nikako nije odgovaralo gostima. Košarkaši Vrbasa, kao i u prvom poluvremenu, pokušali su šutem za tri poena da nešto promene ali sve što im je pošlo za rukom jeste da umanje prednost Alasa. U poslednjoj deonici, Dunav je uspešno sačuvao stečenu prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 78:66. Veliku podršku igračima Dunava pružili su navijači i prijatelji kluba koji su ispunili halu i i tokom cele utakmice bili šesti igrač. Statistiku sa derbi utakmice Dunav - Vrbas pogledajte na sajtu kluba.
Bio je ovo svojevrstan praznik košarke, sigurno najznačajnije utakmica u novijoj istoriji Dunava koji je nakon ove pobede na pragu istorijskog uspeha. U narednom kolu Alasi gostuju u Banatskom Novom Selu.