Rudari bolji od Hajduka

Fudbaleri Rudara i Hajduka otvorili su ovog vikenda prolećni deo sezone po ne baš najpovoljnijim uslovima koji su vladali na terenu u Vrdniku. I pored toga prikazali su veoma dobru igru koja je mogla zadovoljiti prisutne ljubitelje fudbala. Domaći su poveli iz prve prilike koja im se ukazala za postizanje pogotka. Upotrebljiv centaršut sa leve strane iz prekida igre koristi Nikola Bačić sjajnim skokom i udarcem glavom primorava goste na kapitulaciju. Pokušali su gosti na sličan način da izjednače, ali je udarac glavom Miloša Vukolića efektnom paradom odbranio golman domaćih Dušan Šovljanski. Nastavili su gosti sa ofanzivnom igrom ali je golman domaćih u dva navrata izašao kao pobednik čak i u duelima „jedan na jedan“ protiv Zeljkovića i Cvijetića.

Drugi deo igre bio je jednako uzbudljiv kao i prvi. Prednost domaćih duplirao je Goran Perić. On se tačno na sredini terena nekako dokopao lopte između tri igrača gostiju i ne čekajući ni trenutka velemajstorskim udarcem savladao istrčalog golmana gostiju Vladimira Vukolića. Brzo su gosti vratili rezultatsku neizvesnost. Gombar je oštrim udarcem sa ivice kaznenog prostora uspeo da postigne, ispostaviće se na kraju, počasni pogodak za goste za konačnih Rudar – Hajduk 2:1.

Rudar (Vrdnik) -Hajduk (Divoš) 2:1 (1:0)

Gledalaca 150. Sudija Daniela Roman (Šid) 7. Strelci: Bačić u 4 i Perić u 76 minutu (Rudar), a Gombar u 79 minutu (Hajduk).

Hajduk: Vladimir Vukolić 6, Jovanović 6, Vladan Tomović 7, Nenad Stankić 6, Miloš Vukolić 7, Vidović 7, Zeljković 6, Savić 7, Gombar 7, Drašković (K) 7, Cvijetić 7.

Radnički 0 : 1 OFK Zeka Buljubaša
Hajduk 1925 Podunavac 1 : 2 Donji Petrovci
1. Maj 2 : 0 Partizan
Rudar 2 : 1 Hajduk (D)
Sremac Graničar 1924 0 : 0 Budućnost
Napredak 1 : 0 Sloven
Jadran 1 : 0 PSK Putinci