JSL: Vojvodina – Mladi radnik 3:0

Fudbaleri Vojvodine u 10. kolu Jelen Super Lige Srbije na svom stadionu i pred svojim navijačima ostvarili zasluženu pobedu protiv ekipe Mladog radnika iz Požarevca. Od prvog minuta meča Novosađani su krenuli ofanzivno ka golu gostiju. Domaćin prvu ozbiljniju šansu na utakmici stvara u 26. minutu kad posle jedne ubačene lopte u šesnaesterac gostiju, loptu glavom zahvata Darko Lovrić, ali lopta završava tik pored gola golmana Pejovića. U 32. minutu 1:0 za Vojvodinu. Posle ubacivanja lopte sa leve strane Jozefa Kizita u šesnaesterac gostiju, na nju natrčava Danijel Aleksić i sa nekih 10-12 metara preciznim šutem šalje loptu u mrežu. U prvom sledećem napadu Novosađani postižu i drugi gol. U 34. minutu posle jedne gužve u šesnaestercu gostiju najbolje se snašao Dušan Tadić koji šutira sa nekih 5-6 metara iskosa i šalje loptu iza leđa golmana Pejovića za vođstvo domaćina od 2:0. Do kraja prvog dela meča nije bilo izglednijih prilika ni pred jednim golom.
Drugo poluvreme domaći fudbaleri nastavljaju sa igrom kao i u prvom delu meča. U 50. minutu posle jednog dobro odigranog duplog pasa između Medojevića i Tadića, fudbaler Vojvodine Dušan Tadić postiže drugi svoj, a treći pogodak za Novosađane i ubedljivo vođstvo od 3:0. Nakon visoke prednosti domaćina malo je splaso ritam igre. U 60. minutu gosti stvaraju prvu ozbiljniju priliku na utakmici kad je sa nekih 17-18 metara iskosa šutirao napadač Mladog radnika Predrag Luka, ali je lopta prošla tik pored leve stative gola golmana Željka Brkića. Do kraja utakmice vredi spomenuti još dobro izveden slobodan udarac Janka Tumbasevića u 73. minutu kada je golman gostiju fenomenalnom intervencijom sačuvao svoju mrežu i krajnjim naporom izbacio loptu u korner. Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka na meču, domaća publika je jednim velikim aplauzom pozdravila domaće fudbalere sa nadom da će izabranici trenera Branka Babića i sledećim utakmica nastaviti sa pobedama.

Novi Sad
– Stadion: Karađorđe. Gledalaca: 1000. Sudija: Života Vlajić (Beograd). Pomoćni: Milovan Ristić (Beograd) i Goran Miletić (Mladenovac). Delegat: Dragan Vavan (Zrenjanin) Strelci: 1:0 – Aleksić u 32, 2:0 – Tadić u 34, 3:0 – Tadić u 50 minutu. Žuti kartoni: Pleč, Lovrić (Vojvodina), Vasiljević, Simić, Sepua (Mladi radnik).