PFL Sombor : Staparci preokretom do bodova na kraju sezone

Poslednji prvenstveni susret ove jeseni u Staparu su odigrali domaći Hajduk i Polet iz Karavukova, a njihovoj borbi za bodove,  po prohladnom vremenu i vlažnom terenu, prisustvovalo je oko tridesetak gledalaca , koji su zadovoljno napustili igralište Hajduka, jer su oba rivala borbenošću, trudom, i na kraju golovima, ispunila njihova očekivanja.

Ipak, više sreće je imao domaći tim , koji je iz preokreta uspeo doći do pobede i nova tri boda,a gosti su samo u prvih 45 minuta susreta bili takmac za poštovanje , kada su i stekli prednost od jednog gola(1:2). Šta je se desilo u nastavku, znaju igrači u žuto-crnoj opremi, koji su u Stapar doputovali sa prvom postavom i svega jednim igračem na klupi,a od 19-tog minuta, kada su primili prvi gol, ostali su i bez trenera Zdenka Kiselje, koji je revoltiran vođstvom  domaćina, a više ljut na svoje igrače, napustio igralište, i otišao kući.

Do toga vođstva, igra se uglavnom odvijala između dva šesnaesterca,a prva radost domaćina delo je ponajboljeg igrača staparaca, Dejana Stanića, koji je iz jednog solo napada, i ulaska u šesnaesterac gostiju, manirom iskusnog strelca, loptu poslao u nebranjeni deo mreže golmana Jovanovića.

Pet minuta je trajalo vođstvo ekipe Hajduka, a onda je po desnoj strani išao napad gostiju, i lopta je upućena u sredinu ka Stošiću ,koji je , ne čekajući ni časa, rezantnim udarcem savladao domaćeg čuvara mreže.Nešto kasnije, gosti pogađaju stativu Hajdukovog gola, i nagoveštavaju preokret, koji će doći kao rezultat boljeg perioda igre.  Poravnanje rezultata dalo je novu snagu fudbalerima Poleta, i njihov zanos ih dovodi do vođstva u 39 minuti, kada Ristić jednim šutom sa levog krila pogađa golmana Grbića, koji nespretno interveniše i lopta završava u mreži.

Nastavak utakmice u drugom delu, protiče u znaku bolje igre fudbalera domaćeg tima, a začuđujuće  slabe, gostiju iz Karavukova. Najavu da se bodovi neće odneti u Karavukovo, bio je lep , drugi gol Stanića , koji dobro uposlen od Jusufija, efektno završava ciljanim udarcem lopte u desni ugao gola gostiju. U preostalih dvadesetak minuta susreta, ređaju se napadi staparaca, a u 79 minutu susret se rešava jednim dobrim šutom Lukića, i lošom intervencijom golmana Jovanovića, koji je imao loptu na rukama,ali mu je ista izmigoljila i završila u mreži. Stečenu prednost, domaćini čuvaju do kraja,a poslednji zvižduk sudije Delića iz Kule, dočekuju sa radošću i novim bodovima.

U borbenoj, ali fer utakmici , rivali su poštovali jedni druge,a u žaru borbe, pet igrača je ušlo u beležnicu sudije Delića, jer su napravil prekršaje za žuti karton. Sudijska trojka solidna,i bez primedbi aktera ove utakmice na njihove odluke.

70 minut. Drugi gol Stanića( ne vidi se na slici ) za izjednačenje 2:2

Ostale fotografije možete pogledati na ovom LINKU

PODRUČNA LIGA  -   HAJDUK-POLET    3:2 (1:2)

Stapar,16. Novembar 2014 godine. Igralište Hajduka. Gledalaca 30. Sudija Delić (Kula) Pomoćnici Rabrenović (Kula) i Zeljković (Crvenka) Delegat Miloš Knežević (Sombor) Strelci Stanić u 19 i 70 i Lukić u 79 za Hajduk, a Stošić u 24 i Ristić u 39 za Polet. Žuti kartoni : Jusufi, Nišavić i Lukić za Hajduk, a Stanković i Ristić za Polet. Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice STANIĆ (Hajduk)

HAJDUK : Grbić 6, Staničkov 7, (Milić-), Nišavić 7, J. Lazendić 7,Benčić 7, Pjević 7, Lazić 7 (Rančić-),Jusufi 8, Pekez 7, Stanić 9,Lukić 8.

POLET : A. Jovanović 6, Stojanović 7, Milenkov 7, Milunović 7, Stanković 7, M. Jovanović 7, Stošić 7, Zlatković 7, Bojanić 7, Bogdanović 7 i Ristić 8.