Novi Pazar remizirao sa Nišlijama

U zaostalom meču drugog kola Omladinske lige Srbije, omladinci Novog Pazara remizirali su sa vršnjacima iz niškog Radničkog 2:2, a zanimljivo je da su sva četiri pogotka postignuta u drugom poluvremenu. U 24. minutu prva prilika za Novi Pazar. Koraksić je poslao dugu loptu na Anesa Ruševića koji je zahvata volejom, ali je tukao pored stative sa desetak metara. U 32. minutu dubinski pas Izberovića, opet ka napadaču domaćih. Šutirao je Rušević iz prve, topovski, no nije imao sreće. Taj jak udarac sa ivice kaznenog prostora pogađa prečku „Reala sa Nišave“. Nakon neiskorišćenih prilika, u drugom poluvremenu usledila je kazna za Pazarce. U 63. minutu Radnički dolazi u vođstvo od 0:1. Stević pronalazi snalažljivog Mrkića, koji vara svog čuvara, lako dobija duel i protiv golmana Nićiforovića i rutinski dovodi svoj tim u zasluženo vođstvo. Na izjednačenje se čekalo sedam minuta. „Džoker“ sa klupe Ivana Jovanovića, Mehmed Avdić donosi rezultatski egal. Hadžibulić je prevario nekoliko igrača Radničkog, potom uputio udarac, lopta se odbila od golmana Vasiljevića do Avdića koji je bio priseban i koncentrisan postigavši izjednačujući pogodak. U tom momentu umalo nemile scene. Lakota je želeo da loptu što pre vrati na centar, ona je bila u rukama golmana Nišlija Vasiljevića. Usledilo je bukvalno otimanje o „bubamaru“ potom i fizički kontakt. Vasiljević je udario igrača domaćih, ovaj mu nije ostao dužan a celu situaciju „smirio“ je glavni arbitar Tripković poslavši ih obojicu na tuširanje. Bio je ovo jedini detalj koji je izlazio iz okvira fer-pleja. Trener Radničkog Radosavljević bio je prinuđen da izvede iz igre Bogdanovića a među stative pošalje golmana Pešića. U situaciji 10 na 10, viđena su do kraja još dva pogotka. Grešku odbrane „plavih“ znao je da iskoristi Petković. Igrao se 80. minut kada je napadač Nišlija oduzeo loptu u šesnaestercu protivnika i efektno, volejom po drugi put doneo prednost gostima. Nije se međutim Novi Pazar predavao, niti pao posle tog šoka. Sledili su napadi u talasima ka Pešiću, šanse su domaći stvarali i promašivali, da bi pravda bila zadovoljena dva minuta pre isteka regularnog toka. Korner sa leve strane izveo je igrač Novog Pazara, loptu je pokušao da izbije jedan od defanzivaca Nišlija, a taj odbitak je znalački prihvatio najzapaženiji pojedinac utakmice, Avdić. Usledio je milimetarski precizan šut sa dosta efea desnom nogom i lopta je odsela u desnom donjem uglu gola Radničkog. Efektan gol i retko lep izazvao je oduševljenje prisutnih ljubitelja fudbala. Kada se sve sabere, na osnovu viđenog Novi Pazar ima za čim da žali. Bio je domaćin bolji no realizacija je zatajila i to je presudilo da plen bude podeljen na ravne časti. Kuriozitet predstavlja da je ovo bio prvi remi omladinaca Novog Pazara koji su jesen okončali sa 16 bodova.

Novi Pazar – Radnički Niš 2:2 (0:0)

SC Šutenovac. Gledalaca: 400. Glavni sudija: Lazar Tripković (Kraljevo) 7,5. Strelci: 0:1- Mrkić u 63, 1:1- Avdić u 70, 1:2- Petković u 80, 2:2- Avdić u 88. minutu. Žuti kartoni: Petković (Radnički Niš) Crveni kartoni: Lakota (Novi Pazar), Vasiljević (Radnički Niš) u 70. minutu

NOVI PAZAR: Nićiforović 6,5, Biševac 7, (Totić-), Koraksić 6,5 (Avdić 8), Đonović 6,5, Izberović 6,5, Džamović 6,5 (Ivljanin-), Bajramlić 7 (Ljajić-), Lakota 7, Rušević 7, Hadžibulić 7 (Hazirović-), Đakovac 7

RADNIČKI NIŠ: Vasiljević 5, Kosovac 6,5, Stević 6,5, Mladenović 6, Bogdanović 6 (Pešić 5), Mitrović 6, Marinković 6, Petković 7 (Zlatanović-), Mrkić 7, Branković 6,5 (Ivečić-), Anđelković 6 (Alija-).

Igrač utakmice: Mehmed Avdić (Novi Pazar)

Jagodina 1 : 1 OFK Beograd
Radnički (N) 2 : 0 Napredak
Borac 0 : 0 Rad
Čukarički 2 : 1 Novi Pazar
Radnički 1923 2 : 0 Brodarac