Pijevac nesavladan 780 minuta, Kamiondžije ne daju prvo mesto

Lepo vreme, dobra igra i važna pobeda protiv gostiju iz Krupnja u potpunosti je ispunila očekivanja gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju. Mreža golmana Pijevca ostala je netaknuta i posle ovog meča, ukupno 780 minuta, pribojski fudbaleri su bez poraza već deset kola za redom, FK FAP – FK Rađevac 2-0 (0-0).

U prvom poluvremenu se borba vodila uglavnom na sredini terena bez izrazitih šansi, a organizovana i tvrda ekipa gostiju se prevashodno opredelila za odbranu svog gola. U tome je bila uspešna sve do sredine drugog poluvremena kada je, posle kornera koji je izveo Radović, Čočević tek iz drugog pokušaja zatresao mrežu, igrao se 68. minut. Prethodno je njegov udarac golman gostiju zaustavio uz pomoć prečke. Mnogo bolja i ofanzivnija igra Kamiondžija u nastvaku je desetak minuta kasnije rezultirala i drugim pogotkom. Ponovo je prekid u 78. minutu odlično izveo Radović, a najviši na drugoj stativi bio B. Šalipur. Ovo je bio i konačan rezultat, mada su do kraja utakmice i domaći ali u gosti, koji su zaigrali otvorenije, imali nekoliko dobrih prilika. Primetan je bio i veliki broj gledalaca koji su došli da podrže svoje igrače, u čemu se posebno istakla navijačka grupa Kamiondžije na istočnoj tribini koja je za svoje ljubimce priredila bakljadu i neumorno navijala svih 90 minuta. Posebno treba istaći da je golman pribojskog zonaša Filip Pijevac nesavladan već 780 minuta, a da je ekipa FAP-a bez poraza od trećeg kola i gostovanja u Vladimircima krajem avgusta.

Sa nova tri boda pribojski fudbaleri su zadržali lidersku poziciju na tabeli Zone Drina sa 28 osvojenih bodova, tri više od prvog pratioca ekipe Zadrugara. Do kraja jesenjeg dela prvenstva ostala su još dva kola. Sledećeg vikenda FK FAP gostuje u Sjenici ekipi Sloge, a u poslednjem kolu, za dve nedelje, dočekuje Radnički iz Valjeva.