Sa Banjice na – Triglav

Ka vrhu regionalne, Triglav Vaterpolo lige, kragujevački Radnički krenuo je pobedom na Banjici, protiv mlade i perspektivne ekipe Partizana. U izuzetno neefikasnom prvom poluvremenu Nikola Jakšić je jedinim golom u prvoj četvrtini doneo prednost domaćinu (1:0), ali su za samo minut igre u drugoj deonici Filip Trajković i Aleksandar Ćirić preokrenuli i, ispostavilo se, postavili konačan rezultat prvog dela – 2:1.

(Foto: VK Radnički)

Nastavak susreta protekao je u znatno boljoj igri timova u napadu, pa ni pogoci nisu izostali. Igralo se gol za gol, sve do finiša treće četvrtine, kada su Srđan Vuksanović i Marko Ćuk u razmaku od 20 sekundi doneli kragujevačkom timu prvu prednost od dva gola (5:3).

U poslednjoj deonici Kragujevčani su konačno prelomili meč i stigli do ubedljive pobede.

- Poput Zvezde i Partizana, i mi smo pretrpeli brojne promene, pa se i dalje privikavamo jedni na druge. Nismo u najboljoj formi, što nas ne plaši, jer u ovom trenutku tako i ne treba da bude. U ovom delu sezone akcenat smo stavili na drugi kvalifikacioni turnir Lige šampiona, pa ove utakmice na početku Regionalne lige imaju svrhu priprema za to takmičenjekaže Aleksandar Ćirić, kapiten Radničkog.

U ostalim utakmicama grupe „A“ postignuti su sledeći rezultati: Primorje – Jadran (Split) 16:4, POŠK – Budva 11:8, Mladost – Branik 26:4. Grupa „B“: Primorac – Vojvodina 6:6, Jadran (HN) – Medveščak 11:4, Mornar – Jug 8:16, a Crvena zvezda je bila slobodna.

PARTIZAN – RADNIČKI 4:8 (1:0, 0:2, 2:3, 1:3)

BEOGRADBazen: „Banjica“. Gledalaca: 900. Sudije: Franulović i Vlašić (obojica iz Hrvatske). Igrač više: Partizan 10(3), Radnički 11(2).

PARTIZAN: Osmanović 9 odbrana, Gilen 1, Asanović, Lazić 1, Subotić, Repanović, Gogov, Jakšić 2, Manojlović, Tanasković, Stojanović, Radulović, Brakočević, Radojević.

RADNIČKI: Radić, Trajković 2, Popović, Marković 1, Miličić, Bogdanović, Ćirić 1, Toholj, Vuksanović 1, Dedović, Ćuk 2, Petković 1, Živojinović 10 odbrana, Joksimović.

Primorje EB 16 : 4 Jadran ST
HAVK Mladost 26 : 4 AVK Branik
Partizan Raiffeisen 4 : 8 Radnički Kon Tiki
OVK POŠK 11 : 8 Budva