Od sjaja do očaja u gradskom derbiju

Još jednu sjajnu utakmicu odigrali su igrači Juniora i Tešnjara u gradskom derbiju, ovoga puta u Novom Naselju. Do poslednjih 15 minuta Tešnjarci, kao gosti, imali su vodjstvo i bili bolji rival, ali nisu odoleli pritisku domaćih u finišu i ipak se vraćaju kući poraženi, Junior - Tešnjar 2:1 (0:1). Došli su Tešnjarci na ovo gostovanje bez petorice standardnih prvotimaca, ali su dobro otvorili meč i nisu dozvolili domaćima da se razmahnu i nametnu svoju igru. Parirao je Tešnjar na sredini i opasno pretio iz kontri. I onda u 20. minutu prvoligaška akcija. Sjajno je svoje čuvare izbacio iz igre Jakovljević, povukao loptu, uposlio na stranu Zdravkovića, ovaj kao na tacni u srcu šesnaesterca pronalazi Nenada Milosavljevića koji donosi radost za goste. Rezultat se nije menjao do poluvremena a najzaslužniji za to je sudija Ilić koji najpre ulazak Stefana Zdravkovića u šesnaestarac i očigledno obaranje rukama ne sankcioniše kaznenim udarcem a zatim i rušenje Nenada Milosavljevića od strane poslednjeg igrača odbrane Juniora u situaciji kada je izlazio sam ispred golmana Juniora. Odluke za nevericu svih poznavalaca fudbalske igre na stadionu i odluke koje su uticale da se možda već u prvom delu reši pobednik ovog susreta.

U nastavku još jedan detalj, za Tešnjarce sigurno presudni, akter ponovo Stefan Zdravković, po ko zna koji put izigrava odbranu domaćih, drigla i golmana, lopta putuje ka praznoj mreži ali sa gol linije je skida požrtvovani Čvorić, na odbijenu loptu ponovo naleće Zdravković i Čvorića pogadja u glavu.Lopta je u korneru a Tešnjarci koji su već počeli da slave pogodak u šoku. I onda ni ovoga puta fudbalska kazna Tešnjarce nije mimoišla. Usledio je žestok pritisak Juniora u poslednjih 15 minuta, koji gosti nisu izdržali. Sa dva gola u 75. i 85. minutu domaći su došli do važne pobede. U preostalih nekoliko minuta Tešnjar pokušava da dodje do izjednačenja a domaćin na sve načine pokušava da sačuva stečenu prednost a epilog toga su dva crvena kartona igračima Juniora u tom periodu igre.

Ipak i pored poraza treba pohvaliti sve igrače Tešnjara koji su danas bili požrtvovani, svi od golmana Radojevića do napadača Milosavljevića i Zdravkovića koji su danas bili nerešiva enigma za odbranu Juniora. Već u narednom kolu ekipa će se kompletirati u borbi za važne bodove protiv Trlića na Riversajdu.

Tešnjar: Radojević, Marković, Aleksić, Kušaković (Radovanović), Tadić, MIlosavljević, Liknić, Vasiljević, Milosavljević Nenad (Marjanović), Jakovljević, Zdravković

Mladost 1 : 1 Kolubara
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Junior Novo Naselje 2 : 1 Tešnjar
Trlić 1 : 1 OFK Jabučje
Kačer 1 : 0 Banjani
Tulari 5 : 5 Pepeljevac
ZSK 0 : 2 Joševa