Moravički okrug: Omladinac (Z) - Spartak 4:2

Omladinac(Z) je došao do novih bodova i dodatno se učvrstio na prvoj poziciji.Međutim,morao je dobro da se pomuči kako bi savladao tim iz Trnave.Predstavili su se fudbaleri u žutoj opremi kao neugodan rival,imali prednost u dva navrata ali su domaći uspevali da prebrode periode blede igre i na kraju ostvare zacrtano.

Nije sve krenulo kako su priželjkivale pristalice lidera na tabeli.Uvodnu monotoniju prekinuo je Smiljanić,golom u 25.minutu.Milinković je izveo slobodan udarac četrdesetak metara od gola protivnika,ubacio loptu u peterac,odbrana nije reagovala ali jeste „jedanaestica“ Spartaka za 0-1.Sve se odigralo blizu desne stative Krstićevog gola.Odmah su domaći probali da anuliraju zaostatak.Zlatić je tukao sa dvadesetak metara,lopta odlazi tik pored leve stative.Igrao se 27.minut.Uzvraća Jovanović,već u sledećem napadu.“Bubamara“ nakon udarca sa ivice kaznenog prostora završava u naručju golmana Omladinca.Na isteku 32.minuta bilo je 1-1.Strelac - Spasojević sa „kreča“.Imao je Zarić loptu „na ruci“ ali je ona ipak,uz dosta sreće,odsela u donjem desnom uglu.Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj nad Zlatićem,korak - dva unutar šesnaesterca.Usledio je zanimljiv finiš prvog dela.Najpre je Smiljanić,svojim drugim golom,vratio prednost gostima u 37.minutu,da bi Milivoje Majstorović poravnao u 42.minutu.Oba gola postignuta su glavom,Smiljanićev nakon kornera a Majstorovićev posle upotrebljivog centaršuta Zlatića sa desne strane.Mogao je Majstorović u 43.minutu,prvi put da dovede svoj tim do prednosti ali je Zarić dobrim istrčavanjem na šesnaest metara spasio svoju mrežu.

Na samom startu drugog dela dogodio se detalj koji je značajno uticao na dalji razvoj događaja.Igrao se 53.minut,kada je dvostruki strelac za goste izašao sam pred Krstića i mogao da bira gde će šutirati ali je tukao iznad prečke u „zicer“ poziciji!Pitanje je da je Smiljanić bio precizan,kako bi se stvari odvijale u nastavku.Neiskorišćena šansa dala je krila „crno-belima“.Ređale su se prilike pred Spartakovim golom.Neprecizan je bio rezervista Aleksandar Majstorović sa desetak metara,iskosa sa leve strane,u 57.minutu.Dva minuta kasnije isti igrač ne pogađa sa peterca – Zarić čudesno interveniše i šalje loptu u korner!Ipak,pritisak se isplatio u 65.minutu.Milivoje Majstorović dobija upotrebljivu loptu,desetak metara od gola Spartaka,stiže do nje pre golmana,obilazi ga i pogađa nebranjenu mrežu,iskosa sa leve strane.Rezultat 3-2!Nakon vodećeg gola domaći se orijentišu na obavljanje defanzivnih zadataka,čekajući povoljnu priliku za kontranapad.Jednu takvu šansu koristi Aleksandar Majstorović četiri minuta pre isteka regularnog toka i otklanja svaku dilemu oko pobednika susreta.U istom napadu golman Zarić je dva puta uspevao da interveniše i sačuva mrežu ali treći put nije ništa mogao da učini,posle udarca „šesnaestice“ domaćih sa nepunih pet metara.Šansu da ublaži poraz i postigne het-trik ne koristi Smiljanić u prvom minutu sudijske nadoknade.Probao je glavom sa peterca i bio neprecizan.

Sudijska trojka u sastavu Đorđević-Novaković-Janković vrlo dobro je obavila posao a glavni arbitar Đorđević dodelio je osam javnih opomena,tri domaćim igračima i pet gostima.Četiri kartona posledica su nedozvoljenih startova,dok je isto toliko pokazano za nesportsko ponašanje.Isključenja nije bilo.

Zapažena rola - Dejan Zlatić(Omladinac Zablaće)