Varvarincima veli derbi zone Zapad

Pravi fudbalski praznik bio je u Varvarinu,blizu 700 gledalaca prisustvovalo je derbiju zone Zapad izmedju dve neporažene ekipe u dosadašnjem toku prvenstva ali i dva glavna kandidata za Srpskoligasko drustvo.Pravi derbi bio je po svemu i po igri i po besprekornoj organizaciji domaćina.  Temnić je od starta krenuo ofanzivno pa je prvu veliku šansu u inače tvrdoj i borbenoj utakmici propustio špic Acković. Gosti su se opredelili za brze kontre posebno stvarajući probleme po desnoj strani a iz takve jedne kontre su i poveli u 31 minutu idealan centaršut sa desne strane prihvatio je na rubu šesnaesterca Milošević  topovski opalio i golman domaćih bio je nemoćan za vodjstvo gostiju. Brzo su Varvarinci uspostavili rezultatsku ravnotežu već u 34. minutu, Acković je odlično prebacio loptu Sibinoviću koji je utrčao iz drugog plana i izjednačio. Tako se otišlo na poluvreme uz opšti utisak da je rezultat realan.

Detalj sa utakmice: Velika gužva pred golom gostiju Foto: Slobodan Simić

Drugo poluvreme počelo je žestokom ofanzivom domaćih,gosti jedva da su koji put presli centar. Domaći stvaraju veliki broj šansi: acković iz neposredne blizine promasuje,Sibinović takođe,kapiten Rade Aksentijević pogadja prečku a potom promašuje nepromasivo. A onda sledi 82. minut velemajstor Stefan Sibinović po levoj strani beži odbrani Žitorađe u sredini ima samo Milana Markovića koga odličnim centaršutem  pronalazi a ovaj u padu glavom pogadja donji levi ugao golmana Gligorića. I kad su svi očekivali kraj u nadoknadi vremena sa leve strane gosti izvode prekršaj lopta dugo putuje glavom je pogadja Stanojević  ona putuje u same raklje golmana Slobodana Markovića ali se ovaj izvio kao u najboljim danima i ostavio bodove u Varvarinu.

Stefan Sibinović igrač utakmice, stavljao je na velike muke odbranu Žitoradje

Strelci: 0:1 Milošević u 31, 1:1 Sibinović u 34, 2:1 Milan Marković u 82. minutu. Stadion Temnića U Varvarinu, gledalaca 700. Sudija Berić Nemanja ( Jagodina) 7,5. Opomenuti igrači: Nikola Marković i Slobodan R.Marković (Temnić) i  Milošević, Stanojević, Stefan Jovanović i Veselinović (Žitoradja).  Igrač utakmice: Stefan Sibinović (Temnić).

Temnić: Slobodan.R.Marković 7,Stojković 7,Ćosić 7,Simonović 7( Miletić 6,5),Stanojević 7,5,Žerjav 7,5,Nikola Marković 7 (Radosavljević 7),Milan Marković 7,Acković 7( Miloš Mihajlović 7),Aksentijević 7,5,Sibinović 7,5.

Žitoradja: Gligović 7,5,Cvetanović 6,5,Veselinović 7,Smiljković 7,Petrović 7(Menković 7),Stefan Jovanović 7,Milošević 7( Srđan Jovanović 7),Mišić 7.Todorović 7(Stanojević 7),Marjanovi 7,Kitanović 7,5

Dva predsednika Slobodan Veličković (Žitoradja) i Darko Branković (Temnić) prijatelji iz starih dana.

Pune tribine stadiona Temnić foto: miroslav Djordjević