Kamiondžije ubedljive u komšijskom derbiju

Otvorena igra, šanse na obe strane i ubedljiva pobeda Kamiondžija u potpunosti je ispunila očekivanja oko 1000 gledalaca na Gradskom stadionu u Priboju, u komšijskom derbiju 4. kola Zone Drina, FK FAP – FK Polimlje 3:0 (2:0).

Od starta je domaćin krenuo ofanzivno, i već u 13. minutu je bilo 1-0. Strelac je bio Oparnica na asistenciju Radovića. Bez obzira na rano vođstvo Kamiondžije su nastavile sa napadima, i posle nekoliko prilika u 40. minutu su udvostručili prednost. Goločevac je sa sredine terena pronašao Stankovića koji je centrirao, a Oparnica postigao svoj drugi pogodak za 2-0, rezultat kojim se otišlo na odmor . Na samom startu drugog poluvremena FAP je došao do trećeg gola. U 48. minutu Prijović je preko celog terena pronašao Stankovića koji preciznim udarcem postiže pogodak za, ispostaviće se, konačnih 3-0. Imali su i gosti svojih šansi, posebno u drugom poluvremenu ali je golman Pjevac u nekoliko navrata odlično reagovao. Na kraju ubedljiva pobeda domaćih fudbalera i nova tri boda, koja pribojskog zonaša vode u sam vrh tabele na 4. mesto Zone Drina. Sledećeg vikenda Kamiondžije očekuje još jedan težak meč jer gostuju u Bajinoj Bašti drugoplasiranoj ekipi FK Sloga 1940, koja je bez poraza.

Omladinci su svoj meč sa FK Javor Matisom u Ivanjici odložili za sredu 17. avgust. I pored toga oni su zadržali 3. mesto u omladinskoj ligi Morava sa 9 bodova iz 4 utakmice, a narednog vikenda gostuju u Užicu ekipi FK Sloboda. Pioniri FK FAP su poraženi u Gornjem Milanovcu od vršnjaka Metalca sa 3-1, i posle 5. kola pionirske Moravičko-Zlatiborske lige se nalaze na 7. mestu sa sedam osvojenih bodova. Narednog vikenda dočekuju ekipu FK BIP iz Čačka.