FAP stao u Vladimircima

Posle pobede na startu prvenstva protiv Zlatara, a zatim i remija kod kuće sa Osečinom, fudbaleri FAP-a su doživeli i prvi poraz. Bolji od njih, na svom terenu u Vladimircima, su bili fudbaleri Jedinstva 1945 rezultatom 3-2, na poluvremenu je bilo 2-1 za domaćina.

U otvorenoj utakmici, sa dosta šansi na obe strane, domaćin je bio nešto bolji ali i srećniji tim, jer je u 80. minutu stigao da pobedonosnog pogotka posle pogođenog okvira gola i odbijene lopte koju su nekako ugurali u mrežu protivnika, dok sličnu situaciju nešto ranije, posle pogođene stative, pribojski fudbaleri nisu pretvorili u pogodak. Dva puta su “Kamiondžije” stizale prednost domaćina. U 36. minutu Nikačević je izjednačio na 1-1, dok je Goločevac u 74. minutu bio precizan sa bele tačke za 2-2, nakon prekršaja nad Nikačevićem u šesnaestercu Vladimirčana. Na kraju ipak trijumf Jedinstva posle već opisane situacije. I pored tri primljena gola treba istaći dobru partiju golmana Pijevca koji je u nekoliko navrata odlično reagovao u situacijama kada su svi videli sigurne pogotke za domaćina.

Nakon 3. kola Zone Drina fudbaleri FAP-a se nalaze u grupi timova sa po 4 osvojena boda, u kojoj je i Polimlje, tim koji dočekuju narednog vikenda. Komšijski derbi zakazan je za subotu na Gradskom stadionu u Priboju od 16:30 časova.

Obe mlađe selekcije FK FAP su osvojile po 3 boda proteklog vikenda. Omladincima protivnik iz Kragujevca, FK Šumadija, nije došao na meč pa je utakmica registrovana službenim rezultatom 3-0 za domaćina, a u sledećem kolu idu u Ivanjicu ekipi Javora. Pioniri su bili ubedljivi protiv Budućnosti iz Arilja savladavši ih rezultatom 7-0, i narednog vikenda gostuju u G. Milanovcu, ekipi Metalca.