Rumenčani slavili na "Sigetu"

Već u prvom napadu Budisavčani su organizovali lepu akciju, ali je u završnici Goran Milovac iz blizine tukao preko gola. U narednih pola sata igra se odvijala uglavnom između dva kaznena prostora, a onda je u 31. minutu, nakon brzog kontranapada, Vanja Sabo rutinski sproveo loptu u protivničku mrežu i doveo "Dinamo" u vođstvo. Gosti su ubrzo mogli da dođu do izjednačenja, ali je odlično intervenisao Nemanja Kovačević. I onda, u poslednjim sekundama prvog poluvremena, kada su svi očekivali poslednji sudijin zvižduk, Rumenčani su iskoristili dekoncentraciju u odbrani domaćina i posle ubacivanja iz auta uspeli da izjednače preko Maksima Bakića.

U drugom poluvremenu sve do 60. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda su gosti došli u vođstvo predivnim pogotkom Vladimira Vukovića iz slobodnog udarca. Međutim, ovom pogotku je prethodila sporna situacija, pošto se igrači "Dinama" zaklinju da prekršaj nije postojao. Nešto kasnije beležimo još jednu potencijalnu grešku sudija, kada je zbog navodnog zaustavljen Marko Dubravac kada je sam krenuo ka golmanu Rumenčana. Domaća klupa, koja se nalazila bukvalno u liniji sa ovim događajem, je burno, ali i bezuspešno protestovala. Fudbaleri "Jedinstva" su do kraja utakmice uglavnom uspevali da igru drže daleko od svog kaznenog prostora, a najbliže izjednačenju Budisavčani su bili u 75. minutu, kada je Marko Dubravac, u situaciji kada je bilo bolje da direktno šutira, uposlio Nenada Miloševića, koji je klizećim startom uputio loptu ka protivničkom golu, ali je golman Ranko Majkić dobro intervenisao i izbacio loptu u korner. U 78. minutu gosti su mogli da povećaju vođstvo, kada je Vladimir Vuković ponovo sjajno izveo slobodnjak, a golman Nemanja Kovačević bravuroznom intervencijom spasao svoju mrežu. U samom finišu vidljivo je bilo da domaći igrači nisu dovoljno pripremljeni, a razlog za to treba tražiti u činjenici da od početka priprema treniraju isključivo u sportskoj dvorani, zbog temeljne rekonstrukcije fudbalskog igrališta u Budisavi.

3. kolo Novosadske lige:   Dinamo  (Budisava) –  Jedinstvo  (Rumenka) 1 : 2 (1 : 1)

Kać, glavni teren Sportskog centra "Siget", gledalaca: 100; glavni sudija: Nebojša Dimitrijević (Novi Sad), pomoćne sudije: Davor Jurković (Petrovaradin) i Vladimir Miodanić (Novi Sad); strelci: Vanja Sabo u 31. minutu za "Dinamo", a Maksim Bakić u 45. i Vladimir Vuković u 60. minutu za "Jedinstvo"; žuti kartoni: Marko Sukara, Predrag Paćuk, Milorad Ašćerić, Saša Pintek i Marko Dubravac ("Dinamo"), Radovan Đaković, Srđan Vučićević i Danijel Kavran ("Jedinstvo").

DINAMO: Nemanja Kovačević, Saša Pintek, Goran Milovac, Marko Subotin, Milorad Ašćerić, Nenad Milošević, Bogdan Grbić (od 46. Srđan Srdić), Marko Sukara (od 78. Branislav Gajin), Vanja Sabo (od 46. Filip Kapoč), Predrag Paćuk, Marko Dubravac.

JEDINSTVO: Ranko Majkić, Dragan Krstić, Stefan Stevanović, Srđan Vučićević (od 60. Nikola Cvetić), Radovan Đaković, Lazar Ćupina, Goran Grijak (od. 70. Danijel Kavran), Vladimir Vuković, Dejan Dubačkić (od 87. Damir Kekeš), Nemanja Mekterović, Maksim Bakić.