Evrogol za pamćenje

Utakmicu 27.kola Srpske lige Zapad Sloga (PM) - Jedinstvo 3:1, obeležio je sjajan pogodak Dragana Stevića, štopera Sloge iz Petrovca, koji je u 61.minutu postavio konačan rezultat utakmice golom, o kome će gledaoci sigurno pričati i svojim unucima. Posle izvedenog kornera, lopta je doletela na ivicu šesnaesterca, a Stević je makazicama preko glave poslao loptu u gornji desni ugao golmana Ubljana Jovanovića, koji je bio nemoćan. Fantastično fudbalsko ostvarenje, kome je aplaudiralo oko 250 gledalaca i svi igrači i službena lica obeju ekipa.Zaista ovakav pogodak se vrlo retko viđa i spada u najveća dostignuća fudbalske čarolije.
Inače sama utakmica je bila odlična, dinamična, borbena i vrlo neizvesna, iako se to po konačnom rezultatu ne može zaključiti.Gosti su prvi poveli i to golom Ljubičića u 19.minutu, posle greške odbrane domaćih. Do kraja poluvremena gledali smo nalete domaćih u talasima, što je i donelo rezultat u 43. minutu kada je Radojičić skrenuo jednu loptu i poravnao rezultat.
Početak drugog poluvremena, doneo je još jače napade domaćih i već u 48.minutu novi pogodak Radojičića i vođstvo domaćih. A onda 61.minut i prelep gol Stevića za konačnih 3:1. Nažalost, ovaj meč je obeležila i jedna teža povreda gostujućeg igrača Dejana Jovanovića, koji je u jednom vazdušnom duelu na sredini terena, zadobio povredu glave, posekotinu i odmah je prebačen u obližnji Zdravstveni centar, ali po prvim vestima, povreda nije teže prirode i želimo mu brz oporavak. Sudije na ovoj utakmici su vrlo dobro obavili svoj posao, za svaku pohvalu.
Ovom pobedom domaćini su prebrinuli sve brige oko opstanka, tako da će se do kraja prvenstva, Petrovčani boriti za što bolji plasman u gornjem delu tabele.

Stadion: Sloga Petrovac. Gledalaca: 250. Sudije: Marko Dimitrijević, Vladimir Čađenović i Nataša Kričak. Delegat FSRZS: Rajko Nikitović. Strelci: Radojičić 43', Radojičić 48', Stević 61' (Sloga PM), Ljubičić 19' (Jedinstvo). Žuti kartoni: Radojković, Teofilović, Marjanović, Đurđević (Sloga), Leontijević, Antonić, Gavrilović, Ljubičić, Ilić (Jedinstvo). Igrač utakmice: Gabrijel Radojičić (Sloga).

Sloga (PM): Teofilović, Perić (od 46'Mitić), Janković, Radojković, Stević, Marjanović, Damnjanović, Zarić (od 66' Jevtić), Jakovljević (od 87' Baroš) Radojičić, Đurđević.
Jedinstvo: Jovanović, Stevanović, Leontijević, Matić (od 71' Đurđević) Gavrilović, Antonić, Rakić (od 46' Ilić) Janković, Anđić, Jovanović (od 46' Mijajlović), Ljubičić.

Sloga (PM) 3 : 1 Jedinstvo
Budućnost (V) 4 : 2 Sloboda (Č)
Železničar 5 : 0 FAP
Inon 3 : 0 Radnički (K)
Sloga (P) 1 : 0 Sloboda (U)
Radnički Stobeks 2 : 0 Metalac (K)