SLB: Dorćol - Turbina 3:3

Otvorena, borbena i do kraja neizvesna utakmica završila se podelom bodova. U 8. minutu golman Kerić se poigravao sa loptom u svom šesnaestercu. Kada su mu se približili protivnički igrači golman Dorćola je umesto svom igraču dodao loptu kapitenu gostiju Beljiću. Napadač Turbine je sa 20 metara, iskosa, pogodio bliži ugao i prelepim golom doveo goste u vođstvo. Nešto kasnije Beljić je još jednom oprobao šut ali je ovog puta Kerić bio uspešniji. Golman Dorćola osujetio je i dobar pokušaj Spasića.

Beljić (u sredini) postigao dva gola

U 31. minutu Petković je osvojio loptu na protivničkoj polovini i proigrao je Živanovića koji je sa 15 metara, iskosa, između tri protivnička igrača, pogodio mrežu i duplirao prednost. U 38. minutu posle kiksa jednog od odbrambenih igrača gostiju, Cvetanović je prihvatio poklon loptu, stuštio se ka golu i sa 7-8 metara pogodio dalji ugao za 1:2.

Uspešan debi Cvetanovića (11)

Sredinom drugog dela, idealnu priliku imao je Lazarević. Ušao je sam u kazneni prostor, ali je raspoloženi golman Đurić klizećim startom otklonio opasnost. Par minuta kasnije Đurić je ponovo zablistao. Posle prekršaja Aćimovića nad Dejanom Lazarevićem, sudija je pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo kapiten “gaučosa” Radosavljević. Golman Đurić je strpljivo čekao da vidi na koju stranu će Radosavljević šutirati, a zatim se bacio u desnu stranu i vrhovima prstiju skrenuo loptu kraj stative.

Golman Đurić prima čestitke posle odbranjenog penala

U 62. minutu “desetka” Dorćola je izveo slobodan udarac kraj aut linije, a najviši u skoku bio je Stojanac, koji je glavom sa 6 metara zakucao loptu u suprotan gornji ugao za izjednačenje 2:2. Samo dva minuta kasnije, vreočani su ponovo došli u vođstvo. Živanović je izneo loptu sa svoje polovine, idealno uposlio Beljića na desnoj strani, koji je šutom sa ivice šesnaesterca postigao svoj drugi gol. Usledile su zatim po jedna stopostotna šansa na obe strane. Džoker Turbine Dušan Stojanović imao je otvoren put ka golu. Međutim spetljao se pa su ga stigli odbrambeni igrači i uzeli mu loptu.

Štoper Stojanac (15) se upisao u strelce

Na drugoj strani, još lakši zadatak imao je Nemanja Nikolić kada je istrčao sam ispred golmana gostiju. Iako je imao dovoljno vremena i prostora da bira na koji način će realizovati šansu, postupio je neozbiljno. Pokušao je da proturi loptu kroz noge odličnom Đuriću, što mu nije uspelo, pa je šansa otišla u nepovrat. Ipak, iskupio se u 90. minutu, kada je uz asistenciju Radosavljevića skrenuo loptu sa pola metra u gol i tako izjednačio rezultat za prvi bod u novoj sezoni.

Navijači Dorćola

ŽALBA DORĆOLA ZBOG IGRANJA BABIĆA

Dorćolci su uložili žalbu na igranje Babića zbog njegovog isključenja u finalu Kupa FSS na području Beograda, kada je igrao za Šumadiju. Oni smatraju da automatski nije imao pravo igranja na ovom meču. Zadnju reč daće komesari za takmičenje.

Stadion: GSP Polet, Gledalaca: 300. Sudija:  Nikola Rabrenović iz Beograda. Strelci:  0:1  Beljić (8’), 0:2 Živanović (31’), 1:2 Cvetanović (38’), 2:2 Stojanac (62’), 2:3 Beljić (64’) i 3:3 N. Nikolić (90’). Žuti kartoni: Šušnjar i J. Lazarević (Dorćol) i Jaćimović, Stevančević, Đurić i Ratković (Turbina).

Dorćol: Kerić, Đolović (Bijorac od 24’), Došen, J. Lazarević, Stojanac, Šušnjar, D. Lazarević, Pojužina (Milenković od 46’), N. Nikolić, Radosavljević i Cvetanović (M. Nikolić od 75’).

Turbina: Đurić, Ratković, Spasić, Lazarević (Babić od 46’), Jaćimović, Kanjevac, Petković (D. Stojanović od 55’), I. Stojanović, Stevančević, Živanović i Beljić (Gospavić od 90’).

Sopot 1 : 2 Brodarac 1947
Zemun 3 : 0 Žarkovo
Hajduk 2 : 4 GSP Polet
IM Rakovica 1 : 1 Teleoptik
Dorćol 3 : 0 Turbina
Železnik Lasta 2 : 0 Budućnost