Ostojić doneo pobedu Banoštorcima

U prvih dvadesetak minuta u potpunosti ravnopravna utakmica uz blagu inicijativu gostiju, a onda su se u 17. minutu posle duela pokoškali Vidović i Tepić, pa ih je sudija Dimitrijević sasavim opravdano poslao na tuširanje. Domaći su se bolje snašli u novom odnosu snaga, pa su mogli da povedu već u 26. minutu kada je sudija Dimitrijević, čini se prestrogo, dosudio kazneni udarac za "Proleter", koji nije realizovan. Ipak, četiri minuta kasnije brzonogi Ostojić je iskoristio odlično ispucavanje golmana Brojčina, pobegao svom čuvaru i rutinski zatresao mrežu. Stvorili su i Budisavčani nekoliko prilika, ali u odsudnim trenucima Sabo u dva navrata, Rađen i Sukara nisu bili dovoljno snalažljivi i precizni, što je u 41. minutu kaznio Ostojić, kada je još jednom umakao gostujućoj odbrani.

Na poluvremenu trener "Dinama" Nakomčić odlučio se za trostruku izmenu, što je odmah dalo rezultata, pošto je već u 48. minutu Dubravac smanjio na 2 : 1. Do kraja utakmice obe ekipe su imale prilike za pogotke, a najizgledniju je u 65. minutu propustio Milošević, kada je usamljen sa petnaestak metara šutirao preko gola. Novi peh je Budisavčane zadesio u 80. minutu, kada je Rađen zbog povrede morao da napusti teren, pa su gosti u poslednjih deset minuta igrali sa igračem manje, odnosno sa devetoricom na terenu. I pored toga su svim silama pokušavali da dođu do remija, a u 92. minutu je čak i golman Kovačević otišao u protivnički kazneni prostor na skok nakon kornera, ali je domaća odbrana uspela da izbije loptu, koje se dokopao Ostojić i nakon od 70 metara postavio konačan rezultat ove zanimljive utakmice.

FK "Proleter" (Banoštor) – FK "Dinamo" (Budisava) 3 : 1 (2 : 0)

Susek, igralište FK "Susek", gledalaca: 100; glavni sudija: Nebojša Dimitrijević, pomoćne sudije: Marko Grujović i Milan Čabarkapa (svi iz Novog Sada); strelci: Miodrag Ostojić u 30', 41' i 90+2 minutu za "Proleter", a Marko Dubravac u 48. minutu za "Dinamo"; žuti kartoni: Dejan Delić, Miodrag Ostojić ("Proleter"), Goran Milovac ("Dinamo"); crveni kartoni: Mladen Vidović (Proleter") i Nebojša Tepić ("Dinamo") u 17. minutu zbog međusobnog udaranja.

"PROLETER": Dušan Brojčin, Nenad Krstić (od 89. Miloš Petrić), Svetozar Krstić, Mladen Vidović, Dejan Delić, Živojin Jeremić, Miodrag Ostojić, Čedomir Adžić (od 60. Aleksandar Kern), Branimir Malešević, Goran Džarić, Milan Adžić (od 80. Stevan Surdučki).

"DINAMO": Nemanja Kovačević, Srđan Srdić (od 46. Marko Subotin), Goran Milovac, Saša Pintek, Milorad Ašćerić, Nenad Milošević, Vanja Sabo (od 46. Filip Kapoč), Marko Sukara, Predrag Rađen, Nebojša Tepić, Đorđe Zdravković (od 46. Marko Dubravac).