Kiša golova “zelenih”

U dva susreta Nišlijke su 18 puta zatresle mrežu ne baš naivnih ekipa Šabca i Spartaka. Goleada u prvom smislu reči, koja nema sumnje, nagoveštava uzlet forme aktuelnog šampiona. Derbi 14. kola na Delijskom visu, imao je taj atribut, samo do početka susreta, a sve ono što smo videli na terenu dalo je potpuno drugačiju sliku. Domaće fudbalerke su dominirale u svakom pogledu, stvorile su bezbroj šansi, a golovi su išli kao na traci. U 22. minutu Milena Cvetković  je dovela svoj tim u vodjstvo od 1:0, da bi Hristina Sampanidis u 36. povisli na 2:0, sa čime se otišlo na odmor.
U nastavku redom: Danijela Trajković u 48. minutu, Kristina Krstić u 54. i 62. minutu, Milena Pešić u 63. minutu, Ana Lilić u 80. minutu, i Marija Radojičić konačnih 8:0 u 87. minutu susreta. Bila je ovo osveta “zelenih” za jedini poraz u dosadašnjem toku šampionata, koje su jesenas Šapčanke nanele šampionu.

Narednog, ovog vikenda, Nišlijke su gostovale u Subotici. U susret su ušle veoma odgovorno, što je i doprinelo boljoj i zrelijoj igri, pa i ubedljivom vodjstvu od 5:1 već u prvom delu susreta. Nišlijke su, na izvanrednom tepihu glavnog terena Gradskog stadiona u Subotici, prikazale lepu igru i bezbroj uspešnih akcija. Ubedljiva pobeda od 10:3, medjutim, ima senku koju nosi nesigurna i smušena odbrana. Vesti iz Šapca, i novo iznenadjenje ovog tima, pobeda nad Napredkom, obradovala je fudbalerke “zelenih”. Sada je trka ravnopravnija i smeši se, verujemo i nova titula.

Kolibri 2 : 2 Sloga
Spartak 4 : 3 Požarevac
Šabac 5 : 0 Gradac
Sušica 2 : 1 Lemind Lavice
LASK Vaga 6 : 1 Jerina
Napredak 2 : 2 Mašinac PZP