SLV: Proleter (NS) – Radnički (Š) 1:0

U derbiju kola fudbaleri Proletera iz Novog Sada pobedom od 1:0 protiv Radničkog iz Šida nastavili su pobedonosnu seriju u prolećnom delu prvenstva i učvrstili prvo mesto na tabeli Srpske lige „Vojvodina“. Od prvog minuta utakmice domaći fudbaleri su ofanzivno krenuli ka golu gostiju. Što im se vrlo brzo i isplatilo. U 6. minutu posle izvedenog kornera Boška Šarca i kratkog dodavanja do Mirka Aleksića koji šutira sa ivice šesnaesterca i pogađa desni donji ugao golmana Ilića. Fudbaleri Proletera dolaze u vođstvo od 1:0. Nakon postignutog gola domaći fudbaleri nastavljaju sa napadima ka golu gostiju. Ali prvu ozbiljniju priliku u nastavku meča imaju gosti. U 28. minutu nakon što je Vezirović dobro proigrao Jovanovića, napadač Radničkog šutira sa nekih 13-14 metara iskosa, ali lopta prlolazi tik pored statitve gola Proletera.

Do kraja prvog dela domaćin je imao najbolju priliku da poveća rezultat kada je posle jedne dubinske lopte upućene ka golu gostiju Slavoljub Šarac dobro šutirao, ali je lopta prošla tik pored gola Radničkog. Već na samom početku drugog poluvremena fudbaleri Proletera propuštaju najbolju priliku na utakmici za postizanje drugog gola. U 47. minutu nakon dobro izvedenog kornera Zorana Rakića u šesnaestercu gostiju najviše skače Branko Žigić, udara loptu glavom i lopta pogađa stativu gola golmana Ilića. Gosti su najbolju priliku na utakmici propustili u 53. minutu kada nakon jednog centaršuta sa desne strane napadač Radničkog Nenad Jovanović sa nekih 5-6 metara loše udara loptu glavom i pogađa golmana Drinića. U 68. minutu Zoran Rakić dobro šutira sa nekih 14-15 metara iskosa, ali golman Ilić krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. U 82. minutu po drugi put na meču nakon udarca glavom Boška Balabana se zatresla mreža Šiđana, ali je glavni sudija Branislav Pandurov poništio pogodak, jer je pre postizanja gola načinjen faul nad golmanom Ilićem.

Do kraja utakmice blagu terensku inicijativu su imali gosti iz Šida, ali bez iglednije prilike za postizanje gola. Na kraju utakmice navijači Proletera su zadovoljni napustili stadion. Na tribinama stadiona „Slana bara“ je bio i reprezentativac Srbije Nikola Žigić koji je došao da vidi svog brata Branka Žigića u dresu Proletera. Koga su svi navijači na stadionu pozdravili jednim velikim aplauzom.

Novi Sad – Stadion Slana bara Gledalaca: 300
Sudija: Branislav Pandurov (Zrenjanin) Pomoćni: Vladimir Perin i Aleksandar Pandurov Delegat: Radoslav Maksimović
Strelci: 1:0 – Aleksić u 6 minutu. Žuti kartoni: Sekulić, Drakulić, Balaban, Damjanović (Proleter),Milovanović, Ninić (Radnički).
Proleter (NS): Drinić, Šarac B., Asani, Šarac S., Žigić, Aleksić (64’ Balaban), Sekulić (74’ Vislavski), Kiš, Drakulić, Rakić, Čović (46’ Damjanović).
Radnički (Š): Ilić, Čobanović, Đurkić, Vukmir, Puđa, Milovanović, Ninić, Vudrak (68’ Miletić), Jovanović, Vezirović (73’ Pendo), Dukić (83’ Kovačević).

Sloven 1 : 2 Bačka (BP)
Big Bul 2 : 2 Spartak (D)
Metalac AV 0 : 0 Palić
Mladost (BJ) 3 : 0 Tekstilac Ites
Radnički (S) 2 : 0 Sloga (T)
Vršac 0 : 0 Radnički (NP)