"Bezbolni poraz" na kraju sezone, Indians vs SBB Vukovi 13:54

U poslednjem, 7. kolu Superlige Srbije, u meču bez ikakvog rezultatskog i takmičarskog značaja, "Indiansi" su (očekivano) izgubili od ekipe "SBB Vukovi" iz Beograda rezultatom 54:13 Na prepunom stadionu i terenu Fudbalskog kluba "Hajduk" iz Beške, poslednja ligaška utakmica za obe ekipe protekla je srčanije i intenzivnije nego što se to očekivalo. Gosti iz Beograda brzo su poveli tačdaunom reprezentativca Srbije, raninbeka Mihaila Josovića, ali je malo ko očekivao da će "Indiansi" već u narednom napadu furiozno uzvratiti – vraćanjem kik-ofa Gorana Zeca. Ipak, slavlje je kratko potrajalo, pošto je Pavle Plamenac ekspresno uzvratio istom merom te je posle uvodnih pet minuta rezultat na semaforu već bio 12:6 za "Vukove".

Od tog momenta Beograđani su iskusno preuzeli kontrolu nad celim terenom, a sve do kraja poluvremena „Indiansi“ nisu imali rešenje za napad „Vukova“ koji su na odmor otišli sa nedostižnih 40:6. Nosilac igre gostiju do kraja susreta bio je rezervni kvoterbek, David Hanomil Lukić

U drugom delu igre „Vukovi“ su postigli još dva tačdauna, dok su „Indiansi“ uspeli da poentiraju u sredini poslednje četvrtine trčanjem Darela Tejta za konačnih i dostojanstvenih 54:13.

Porazom od aktuelnih prvaka države „Indiansi“ su okončali takmičenje u debitantskoj superligaškoj sezoni zauzevši 6. mesto, dok su „SBB Vukovi“ u ligaškom delu zaposeli lidersku poziciju, te će sa 1. mesta u plej-of protiv niških „Imperatora“.

Podsetimo, pobedom protiv ekipa „Blue Dragons“ iz Beograda i „Forestlanders“ iz Mladenovca, tim iz Inđije je osigurao još jednu superligašku sezonu u kojoj će se takmičiti protiv najboljih ekipa u državi.

Klub se posebno zahvaljuje svim svojim vernim navijačima i gostima koji su pratili i bodrili „Indianse“ tokom debitantske sezone u Superligi Srbije.

Kretanje rezultata: Stadion: FK Hajduk, Beška. Gledalaca: 200. Inđija Indians – Vukovi Beograd 13:54 (6:19, 0:21, 0:7, 7:7)

6:33 - Nenad Majstorović, trčanje 1 jard; Rudolf Kokaji, uspešan PAT

6:40 - David Hanomil Lukić, pas 80 jardi ka Pavlu Plamencu; Rudolf Kokaji, uspešan PAT

III četvrtina

6:47 - David Hanomihl Lukić, trčanje 5 jardi; Rudolf Kokaji, uspešan PAT

IV četvrtina

6:54 - David Hanomil Lukić, pas 20 jardi ka Dobrivoju Radosavljeviću; Rudolf Kokaji, uspešan PAT

13:54 - Darel Tejt, trčanje 9 jardi; Vladimir Dimitrijević, uspešan PAT

Blue Dragons Beograd 34 : 13 Forestlanders Mladenovac
Imperatori Niš 6 : 34 GAT Dukes Novi Sad
Panthers Pančevo 12 : 35 Wild Boars Kragujevac
Indians Inđija 13 : 54 SBB Vukovi Beograd