Tužan kraj talentovane generacije

Dva gubitnika, dva tima iz fudblskih centara od igrali su oproštajni meč u ovoj ligi. Analize će uslediti, mnogo je sigurno grešaka bilo, čudnih sudijskih odluka, povreda, kazni, tek prava je šteta!  Ova generacija Radničkog zaslužila je  mnogo više. Bio je to meč sa dva  potpuno različita poluvremena. U prvom delu  domaći su  imali i snage i ambicija i delovali ubedljivije od prpotivnika. Igralo  se otvoreno, “mladi beli” bili su  bolji, igralo  se stalno pred golom Kruševljana. Prvi gol čekali smo dvadesetak minuta. Stefan Todorović, najbolji mladi pirotski fudbaler primio je loptu na desetak metara, ciljao je precizno i zatresao mrežu za 1:0. Iako su domaći češće napadali i propustili da povećaju vodjstvo, Kruševljani su pred kraj prvog poluvremena izjednačili. 43. minut Goool Vulića za 1:1.

radnicki

U nastavku drugalčija slika. Piroćanci su i dalje imali laganu inicijativu, našadali na gol Kruševljana, ali su za razliku od prvog poluvremana bili neorganizovani, umorni, bez konccentracije. Taj period meča bio je u znaku velike borbenosti gostiju koji su pred svojim golom i na sredini terena bili agresivniji od Piroćanaca.

Odnos snaga karakteriše i činjenica da su fudbaleri Napretka drugi gol postigli iz prvog i jedinog udarca u okvir gola u nastavku!!!

Loša koncentracija u odbrani, koštala je mlade pirotske fudbalere drugog gola. Stajali su obrambeni igrači Radničkog, to je iskoristio omaleni centarfor Ristić i sa desetak metara pogodio cilj. Do kraja meča ista slika. Neorganizovani napadi i mnogo grešaka. Petnaestak minuta pre kraja trener Tošić uveo je najpre darka vasića, a potom i ostale rezervne igrače. Možda je trebalo ranije. Trener Tošić bio je vidno utučen posle meča,  ovo je za njega sigurno bila izuzetno teška sezobna. Radio je sa dva tima!!!

Informacija koju smo čuli kasnije,dala je odgovor na našu dilemu o igri većine igrača radničkog. Petorica njih do jutra bili su na maturskoj večeri. Nema fudbala posle svetkovine! Mladost! Sezona je završena. Neka analizioraju najpre oni koji imaju obavezu da to urade. Šteta je za fudbal što je ovaj mladi tim ovako završio. Ova generacija nastavlja dalje. Ko, gde? To ćemo videti! Zavisi od mnogo toga!

BSK Borča 2 : 1 ČSK Pivara
Jagodina 0 : 2 Brodarac
Novi Pazar 2 : 0 OFK Beograd
Radnički 1923 2 : 1 Sloga (K)
Rad 6 : 3 Borac
Sloboda Piont 1 : 4 Partizan
Radnički (P) 1 : 2 Napredak
Vojvodina 0 : 3 Crvena zvezda