Bolje nije moglo

Ni u šestom susretu u ovoj sezoni, košarkaši Radničkog nisu uspeli da savladaju aktuelnog državnog prvaka. Samo na početku susreta pokazali su zube i pozvrdili namere da se izbore za majstoricu, ali su igrači Partizana brzo anulirali tu početnu prednost i dokazali da imaju kvalitetniji tim i, što je posebno važno, dužu klupu, tako da Kragujevčani, umorni od iscrpljujuće sezone i bez trojice igrača iz prvog tima, nisu imali snage da se ozbiljnije suprotstave u većem delu meča.

Poruka
Navijači Radničkog, popularni „crveni đavoli“, u trećoj četvrtini razvili su transparent na kojem je pisalo: „Košarka se igra i van Beograda. Kragujevac je deo Srbije. Nama za život, večitima za iživljavanje!!!“.

Košarkaši zahvalni navijačima (Foto: KK Radnički)

Počeo je Radnički brzom igrom, baš onako kako je najavljivao organizator igre ovog tima Marinković, tako da je u drugom minutu vodio sa 6:0, a prednost od šest poena imao je i u petom minutu (11:5). Međutim, usledila je serija Partizana od 10:0 tako da Beograđani u sedmom minutu imaju prednost od četiri poena ( 11:15), a zahvaljujući, pre svega raspoloženom beku Pavloviću, u devetom minutu gosti imaju i šest poena viška (15:21)m međutim, kapiten Kragujevčana Birčević potrudio se da njegov tim prvu deonicu, ipak, završi minimalnim minusom.

Početak druge deonice trojkom najavljuje Bogdanović, pa Partizan u 12. minutu ponovo ima šest poena viška (22:28), ali se Radnički u igru vraća trojkama Brkića, a potom i Birčevića, koji u 17. minutu dovodi svoj tim prvi put u vođstvo (39:38). Međutim, Partizan, ipak, igra nešto lakše i tečnije od Kragujevčana, a Letonac Bertans u 19. minutu postiže trojku uz faul i realizuje dodatno slobodno bacanje za prednost od četiri poena (43:47), koju su Kragujevčani do kraja prvog poluvremena uspeli da ublaže i na odmor odu sa deficitom od tri poena (45:48).

Drugo poluvreme počelo je obostranim greškama i nepreciѕnošću, ali su prvi „ruku namestili“ igrači Partizana i u 23. minutu stigli na devet poena viška (45:54). Međutim, trojkama su Brkić i Mlađan brzo umanjili tu prednost na samo pet poena (51:56), ali Tepić, kome su Kragujevčani namerno davali dosta prostora za šut, i Lovernj, najzaslužniji su što njihov tim u 27. minutu ima 13 poena viška (51:64), a sa istom razlikom crno-beli ulaze i u poslednju četvrtinu (54:67).

Potom je do izražaja došla svežina i veći izbor igrača u ekipi crno-belih, koji su, korak po korak povećavali prednost, da bi ona u 34. minutu iznosila 16 poena (61:77), a dva minuta kasnije i rekordnih 20 poena (64:84). Ipak, u poslednjim minutima meča Kragujevčani su uspeli da osetno ublaže taj poraz, a treneri obeju ekipa iskoristili su priliku da sve igrače, koje imaju na raspolaganju, izvedu na parket.

RADNIČKI – PARTIZAN 75:86 (22:23, 23:25, 9:19, 21:19)

KRAGUJEVAC - Dvorana: „Jezero“. Gledalaca: 3.100. Sudije: Vojinović (Novi Sad), Jevtović i Mažić (obojica iz Beograda).

RADNIČKI: Janković 2, Stevanović, Mlađan 6, Kalinić 14, Katnić 3, Birčević 17, Balmazović, Brkić 13, Jevtić 6, Marinović 9, Dimić 6.

PARTIZAN: Tepić 16, Lovernj 14, Pavlović 19, Dalo, Milutinov 4, Bogdanović 7, Gagić 6, Musli 6, Andrić, Bezbradica, Bertans 14, Šalić.