Sombor:Evrogol Bukejlovića doneo radost gostima u Somboru OFK Metalac -Rusin 0:1

Poslednji prvenstveni  susret pred svojim  navijačima fudbaleri  OFK Metalca izgubili su minimalnim rezultatom od 0:1 u igri sa  vrlo dobrom ekipom Rusina  iz  Ruskog Krstura. Utakmica je odigrana pred oko 120 gledalaca po sparnom  i toplom vremenu, a televizijski  prenos finala sa Rolan Garossa i dvoboj somborskog Radničkog sa  Bačkom iz Bačke Palanke na Gradskom stadionu,umanjili  su posetu na tribinama igrališta kraj pruge.

Meč dva kvalitetna  tima iz  gornjeg dela  tabele Međuopštinske Lige počeo je u visokom ritmu sa mnogo šansi i puno trčanja, a kako je vreme odmicalo protivnici su popuštali i više  se išlo na rezultat, dok je lepota igre bila u drugom planu. Gol  odluke  je pao u 40 minutu,a  strelac  je bio iskusni centarfor Rusina,Bukejlovič, koji je  lepim  udarcem  sa  veće udaljenosti  od 20 metara  pogodio prečku i lopta se odbila umrežu.

Drugo poluvreme nije ni izbliza ličilo  na prvo, a sve postignuto   je  zadovoljilo  oba rivala, u prvom redu ponašanje aktera  i završetak meča bez  ijedne javne  opomene  i na jednoj i na drugoj strani. Suđenje je bilo dobro i nije bilo potrebe  za sankcionisanjem aktera.

OFK  METALAC-RUSIN   0:1  (0:1)

Sombor,8. Juni  2014.godine.Igralište kraj pruge. Gledalaca 120. Sudija Čičić (Odžaci)  Pomoćnici:Mitrović  (Odžaci) iAleksić(Karavukovo). Delegat  Ostoja Jakšić (Sombor)  Strelac . Bukejlović u  40  minutu  za Rusin.Kartona nije bilo.Igrač utakmice Vulić (OFKMetalac)

OFK  Metalac : Milosavljević, Pačirski (Miljić), Joka,Subotić,Kljajić,Curnić (Bačić),Jukić, Trbojević,Blagojević, Vulić  I Sabo.

Rusin: Ž.Oroz,Čapko,B. Oroz(Kolbas), Šarac,J. Hardi, Pavlović, B.Oroz II,Kukolj, Bukejlović, Branković(Orsag), D.Hardi(Nađ).