Moravički okrug : Mladost(P) - Ovčar 1:0

Vrlo dobra fudbalska predstava u Preljini.Meč vodećeg dvojca privukao je pažnju ljubitelja fudbala,koji su imali prilike da vide sudar najefikasnijeg napada i najbolje odbrane lige.Periode dobre igre imali su i Mladost i Ovčar ali su domaći uspeli da krunišu jednu od svojih akcija i na taj način uknjiže važna tri boda.No,mogao je konačan rezultat biti i drugačiji da su gosti imali više koncentracije u završnici.

Oprezno su Markovičani počeli utakmicu,u nešto zatvorenijoj formaciji,prepuštajući suparniku veći posed lopte.Upravo su domaći kreirali prvi ozbiljniji napad.Šišović je šutirao sa 7-8 metara,iskosa sa leve strane i pogodio spoljni deo mreže.Igrao se 13.minut.U sledećem napadu velika prilika za Ovčar.Nešovanović je uposlio Simeunovića u kaznenom prostoru,situacija „1 na 1“ sa Radosavljevićem.Dobro je šutirao napadač tima iz Markovice,ciljao uz levu stativu ali je čuvar mreže Mladosti vrhovima prstiju loptu skrenuo u korner.Osam minuta kasnije,Zlatić pokušava sa distance,zamalo neprecizno.Istovetna šansa na drugoj strani u 31.minutu,sa istim ishodom.Probao je Aleksić.Najbolju šansu da dovede lidera u vođstvo ne koristi Jovica Avramović dva minuta pre kraja poluvremena.Bio je usamljen,desetak metara od gola rivala,jako šutirao - visoko iznad prečke.

Znatno otvorenija igra usledila je u nastavku.Šišović je probao glavom u 49.minutu,lopta odlazi pored gola.Uzvratio je Kuveljić,tri minuta kasnije.Dobar solo prodor završio je udarcem u prečku.U narednom napadu zatresla se mreža Stojanovića.Nikola Nedeljković pogađa donji levi ugao sa ivice kaznenog prostora.Ne toliko jak,koliko precizan šut.Rezultat 1-0,minut pedeset četvrti.Nisu gosti imali izbora i kreću ofanzivnije.Tek što je ušao u igru,Đoković organizuje napad na polovini rivala.Dodaje loptu do Kuveljića,on iz prve nalazi Simeunovića na desnoj strani,brzonogi centarfor ulazi u šesnaesterac,ispred sebe ima samo golmana Radosavljevića ali šutira pravo u njega.Mogao je Janićijević da donese izjednačenje u 70.minutu.U želji da centrira umalo nije postigao gol.Ipak,priseban je bio vratar Mladosti.Kako je susret odmicao gosti su napadali sa većim brojem igrača što je otvaralo prostora za kontranapade rivala.Jedan takav atak „plavo-belih“ Stojanović je osujetio,odbranivši prizeman udarac Bojovića sa desetak metara.Sve se odigralo u 73.minutu.Poslednjih petnaestak minuta totalna opsada gola tima iz Preljine.U 81.minutu,Petar Šibinac prolazi po levoj strani,“zavrće“ loptu do Simićevića na penaltiku,no on tuče pored stative.Koji tren kasnije Pantelić biva izblokiran u poslednjem trenutku,svega dva-tri metra od gol linije!Beležimo i pokušaje Marinkovića u 89. i 93.minutu,unutar kaznenog prostora ali bez rezultata.Jednostavno,“bubamara“ nije htela iza leđa odličnog Radosavljevića.Nakon poslednjeg zvižduka korektnog Jelušića,usledilo je veliko slavlje domaćih igrača jer je savladan najbliži pratilac i ekipa koja ne zna za neuspeh od 27.oktobra.Ovom pobedom,Mladost je napravila,možda i presudan korak ka zonskom stepenu takmičenja,imajući u vidu raspored do kraja sezone.U svakom slučaju sami će odlučivati o svom statusu.Nema se šta zameriti ni gostujućim fudbalerima.Pokazali su da trenutna pozicija na tabeli nije nikakva slučajnost i da je reč o kvalitetnoj ekipi,kadroj da parira bilo kom protivniku.

Javna opomena za Petrića(Mladost Preljina) nakon starta nad Zlatićem(Ovčar)