Protutnjao voz u selu Blato, još jedna pobeda lidera prvenstva

Proteklog vikenda, na stadionu FK Zvezda u selu  Blato, odigrana je prvenstvena fudbalska utakmica  16. kola, Opštinske lige Pirot između ekipa FK Zvezda i OFK Dragoš iz Pirota. Ova utakmica je bila i ujedno derbi kola. Utakmica je počela sa dobrom igrom na obe strane sa pojačanim veznim redom. Domaća ekipa ušla je u utakmici sa ciljem da se suprostavi najboljoj ekipi u Opštinskoj ligi Pirot u dosadašnjem delu prvenstva. Gost je izašao u najačoj formaciji sa pojačanim veznim redom i zadnja linija i mirno čekao greške domaće ekipe koja je pokušavala da dođe do gola gostujuće ekipe, ali veoma bezuspešno. Prvu priliku imala je gostujuća ekipa u 33. minut, kada je zadnji igrač odbrane domaćih Đigov Damir pogrešio, a do lopte došao brzonogi igrač gostiju  Đorđević Nikola, bivši igrač podmlatka Radničkog iz Pirota i stvorio sebi izglednu šasnu za postizanje pogodtka koju nije iskoristio, a lopta je prošla pored desne stative domaćeg golmana. Ovom prilikom kao da se i nagoveštaavalo da će utakmica biti veoma dobra i koja će opravdati  epitet derbi kola.  U 36. minutu, nova šansa za gostujuću ekipu, do lopte je došao igrač gostiju Stanković, koji je nanizao trojicu igrača domaćih i došao sam ispred golmana domaćih ali je šutirao pored gola. Domaća ekipa se nakn toga trgla i  stvorila je tri šanse koje nije iskoristila gde se u tim situacija snašao veoma dobri golman gostiju Cvetković kapiten godtujuće ekipe koji je bravuroznim intervencijama spasio mrežu gostiju. Igrao se 44. minut, korner za gostujuću ekipu koji je izveo Mladenvić, dobar centaršut na drugoj stativi, a glavom Đorđević Nikola postiže pogodak za ekipu Dragoš za vođstvo od 1:0  i hladan tuš za domaćina. Samo što su igrači domaćih krenuli sa centra veoma mladi i dobri sudija Stefan Ćirić označio je kraj utakmice.

Počelo je drugo poluvremene domaća ekipa krenula je sa ciljem da izjednači rezultat. Minut 58. lopta dolazi do igrača domaćih Kostadinovića koji vešto vara igrača gostiju Petrović.V i pored nemoćnog Cvetkovića postiže pogodak 1:1. Domaćin je nastavio sa napadima i u 61. minutu, igrač domaćih Denčić krenuo je prema kaznenom prostoru gde ga je na nedozvoljen način srušio igrač gostiju Vučić i veoma dobri sudija Ćirić ispravno je pokazao na kazneni udarac koji je iskoristio  Kostić 2:1 za domaćina. Kao da je ovaj rezultat utakmice trgnuo lidera prvenstva koji u igru uvode iskusnog Memetovića i veoma mladog Krstića, gde je od tog momenta ekipa Dragoša pokazala o kakvoj se ekipi radi koja ne zna da se brani već igra pravi moderan fudbal napadački što je i rezultiralo brzim pogodtkom Đorđevića Nikole za 2:2. Igrao se  85. minut, brza akcija gostujuće ekipe dolazi lopta do Mladenović Dalibora  koji upućuje centar šut u kaznenom prostoru domaćina, a danas perfektni Đorđević Nikola glavom postiže za   novo vođstvo gostujuće ekipe 3:2, novi tuš za domaćina kao da je prošao "brzi voz kroz selo" . Od tog pogodtka domaća je pokušavala da izjednači rezultat ali gostujuća ekipa je pokazala zašto je lider prvenstva i zasluženo pobedila.

Gledalaca: 250.  Pogoci:  Kostadinović u 58. i Kostić.M u 61. minutu iz KU za Zvezdu, Đorđević.N u 44, 65. i 85. minut. Opomenuti igrači: Mladenović.Dal u 14. minut, Vučić.T u 61. minut, Petrović.V u 67. minut i Cvetković u 89. minut. Sudije: Ćirić.S-8, Tošić.N-7,5, Ilić.N-7,5. Delegat: Petrović Dragan.

ZVEZDA:Đošić-5, Stanković-7, Ćirić-8,5, Rančić-7, Đigov-7,5,Dinčić.N-7, Dinčić.A-7, Kostadinović-7, Jovanović-7,Kostić-7,5, Stamenkov-7,5  Trener: Kostić Dušan

DRAGOŠ : Cvetković-8,Petrović.V-8,5, Ćirić-7 (Memetović-7, od 56.min), Vučić.T-8, Đorđević-8,5, Glišić-8 ( Krstić-7, od 65 min), Vlatković-8, Petrović.M-8, Stanković-7, Mladenović.Dal-8, Đorđević.N-9  Trener : Petrović Dušan

Igrač utakmice: Đorđević Nikola ( Dragoš ).

Provalija 0 : 3 Temac
Veliki Suvodol 1 : 9 Sloboda
Lokomotiva 3 : 0 Mladost (M.S)
Borac 5 : 0 Pobeda
Zvezda 2 : 3 Dragoš