Derbi pripao gostima

Izgleda da je značaj utakmice sputao igrače obe ekipe da prikažu makar i mali deo fudbalskog znanja i umeća. Veoma siromašno prvo poluvreme doprinelo je da vidimo svega par poluprilika na obe strane pa se na odmor otišlo sa mršavih 0:0. Već na startu drugog dela postignut je gol odluke za nova tri boda Divošana. Aleksandar Vasiljević, inače prepoznatljiv po veoma snažnom udarcu, izveo je slobodan udarac sa 35 metara po sredini gola domaćih, a lopta je na iznenađenje mnogih odsela u mreži golmana Spasojevića koji je u znatnoj meri kumovao golu gostiju. Tek u poslednjih 15 minuta igre prisustvovali smo nešto većim uzbuđenjima na terenu. Domaći su krenuli na sve ili ništa ne bi li stigli do izjednačenja, ali ih je iskusni Siniša Kulja na golu gostiju osujetio u tim namerama sa nekoliko dobrih intervencija. S druge strane to je otvorilo dosta prostora Divošanima da iz kontranapada ugroze gol Podrinja i povise prednost, ali su bili neuspešni u tim pokušajima. Poslednji zvižduk sudije Divošani su dočekali sa visoko podignutim rukama, jer su i pored blede igre uspeli da ostvare pobedu na veoma nezgodnom gostovanju.

Predigra-kadeti: Podrinje – Hajduk 2:2 (0:0).

Podrinje (Mačvanska Mitrovica) - Hajduk (Divoš) 0:1 (0:0)

Gledalaca 500. Sudija: Saša Samac (Sremska Mitrovica) 6. Strelac: Vasiljević u 47 minutu (Hajduk).

Podrinje: Spasojević, Stanković, Popović, Stankić, Radovanović, Vuković, Pavlović, Šarac, Todorović, Vitorović, Ivić.

Hajduk: Kulja 7, Radulović 7, Radosavljević 6 (Maričić Rade), Jeremić 6, Arežina 6, Vidović 6, Ilić 6, Vasiljević 7, Gombar 6,  Drašković (K) 6, Cvijetić 6 (Arnautović).

OFK Zeka Buljubaša 3 : 2 Graničar (K)
Napredak (V) 2 : 1 Omladinac (M)
Sinđelić 1 : 3 Noćaj
Borac (M) 5 : 2 Srem
Sloboda 1 : 1 Jedinstvo (M)
Podrinje 0 : 1 Hajduk