Laki trijumf "lavica"

Popularne „lavice“ lako su došle do novih bodova. One su u okviru 9.kola Winer Štediše Super lige savladale ekipu Radničkog Nis Petrola maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima (25:15, 25:23, 25:19). Nije bilo nikakve dileme po pitanju konačnog ishoda ove utakmice. Dinamovke su od samog starta dale jasno do znanja gošćama da ne mogu da se nadaju bilo kakvom iznenadjenju, ali nije to bila igra koja oduševljava. Trener Milorad Kijac pružio je šansu igračicama koje su imale manju minutažu do sada. U igru nisu uopšte ulazile tehničar Olga Raonić, bloker Sonja Puzović i korektor Jelena Ršumović. Odbojkašice Radničkog Nis Petrola, neiskusne i mlade, ali veoma borbene, samo su u pojedinim trenucima utakmice mogle da pariraju dosta kvalitetnijem domaćinu. Posebno su pripretile u drugom setu, kada su imale prednost u završnici 23:21, ali iskustvo pančevačkih odbojkašica donelo je presudne poene, čime je praktično bio i ubijen svaki jači dalji otpor simpatičnih gošći. Dvojac Karić - Rašić bio je standardan u ekipi domaćina, dok je kod gošći bolja od ostalih bila Jovanović. Ništa posebno za istaći sa ove utakmice, rutinska pobeda ŽOK Dinamo Azotare, ali neubedljiva igra.

Kako je posle utakmice izjavio trener pančevačkih „lavica“ Milorad Kijac, zadovoljan je krajnjim rezultatom naravno, jer bodovi se samo računaju, ali igrom nije, i moraće mnogo da se poradi na raznim segmentima, da bi spremno dočekali sredu, i revanš susret osmine finala odbojkaškog KUP-a Cev, sa poljskom ekipom Bjalsko Bjala. Da podsetimo, u prvom susretu ovog renomiranog odbojkaškog takmičenja, pančevke su poražene u Poljskoj sa 3:0. Revanš je na programu u sredu, od 19 časova, u Hali sportova na Strelištu.

Direktan prenos ove utakmice možete pratiti na web portalu poluvreme.com i na Televiziji Pančevo.

Dinamo Azotara – Radnički NIS Petrol 3:0 (25:15, 25:23, 25:19) Dvorana: SC „Strelište”. Gledalaca: 400. Sudije: D. Tomašević i S. Zotović (oboje iz Beograda). Trajanje meča: 73 minuta.

Dinamo Azotara: Lečić 4, Janković 5, Grbić 1, Karić 14, Marković 11, Rašić 14, Kosorić (libero), Rakić. Nisu igrale: Raonić, Ršumović, Puzović. Radnički NIS Petrol: Medić 4, Šmigić 4, Jovanović 10, Radović 10, Branković 8, Bučevac 8, Vukomanović (libero), Jovana Veljković, Jocić. Nisu igrale: Nevena Veljković, Katić, Dinić.