OLS: OFK Beograd - BSK 2:3

Derbi vrha tabele Omladinske lige Srbije opravdao je očekivanja. Utakmica je bila kvalitetna, borbena i neizvesna do samog kraja. Najbolji akter bio je desni bek BSK Aranđel Stojković. Pored odlično obavljenog zadatka u odbrani, uspeo je čak dva puta - nogom i glavom da zatrese protivničku mrežu.

Prvi šut u okvir gola uputio je Ahmetović već u 2. minutu, ali je golman Ostojić zaustavio udarac. Usledili su pokušaji Lapčevića, Stoiljkovića i Stojkovića, međutim rezultat je ostao nepromenjen. Kazna je stigla u 27. minutu kada je Belić iskoristio odbitak i šutom sa 5-6m doveo OFK u vođstvo.

Izjednačenje je usledilo u 49. minutu evrogolom Stojkovića. Pošto je jedan od odbrambenih igrača OFK izbacio glavom loptu iz svog šesnaesterca, Stojković ju je zahvatio volejom i sa 25 metara lobovao golmana za 1: 1. Nešto kasnije “dvojka” borčana ponovo je izmamila uzdahe – posle kornera petom je skrenuo loptu i poslao je tik iznad prečke.

Usledile su zatim šanse “Romantičara” . Prvo je Škrbić pokušao glavom, a nešto kasnije je šutirao i Golubović , međutim u oba slučaja uspešniji je bio golman Đurić. Borčani su uzvratili preko Jokića čiji je strahovit šut golman Stojković zaustavio paradom.

U 77. minutu Bujišić je uz asistenciju Lapčevića doveo BSK prvi put u vođstvo. Deset minuta kasnije, na 2:2 izjednačio je Golubović iz slobodnog udarca sa 20 metara.

I kada se činilo da će rivali podeliti bodove, ponovo je na scenu stupio Stojković. U 92. minutu Mitrović je izveo slobodan udarac kraj aut linije i u srcu šesnaesterca pronašao Stojkovića koji je glavom poslao loptu u suprotan gornji ugao za pobedu 2:3 .

Stojković (2) proslavlja gol sa saigračima

Teža povreda Mitića

U 44. minutu igre došlo je do teže povrede igrača OFK Beograda Igora Mitića. Fizioterapeuti obe ekipe konstatovali su da je došlo do istegnuća bočnih ligamenata. Igrač je prebačen kolima do bolnice na snimanje.

OFK "Beograd" - FK "BSK" 2:3 (1:0)

Stadion: BSK u Borči, gledalaca oko 200, Sudija: Branislav Pandurov iz Zrenjanina, Strelci: 1:0 Belić (27'), 1:1 A. Stojković (49'), 1:2 Bujišić (77'), 2:2 Golubović (87'), 2:3  A. Stojković (90+2'). Žuti kartoni:   Mitić, Belić, Golubović i Živkov (OFK), Ahmetović i Radak (BSK)

OFK: Ostojić, Grković, Mitić (Pojužina od 44'), Filipović, Šipčić, Jovanović, Belić (Živkov od 54'), Bakić, Škrbić (Milovanović od 72'), Sekulić (Vukomanović od 68') i Golubović.

BSK: Đurić, A. Stojković, Mitrović, Jokić, Radak, Lukić (Petković od 75'), Stoiljković (Matić od 46'), Rašić (N. Stojković od 46'), Bujišić, Lapčević i Ahmetović.

OFK Beograd 2 : 3 BSK Borča
Brodarac 1 : 1 Sloga (K)
ČSK Pivara 0 : 0 Borac
Jagodina 0 : 2 Partizan
Novi Pazar 1 : 0 Napredak
Radnički 1923 0 : 1 Crvena zvezda