Bane odličnom igrom do bodova

Odličnom,disciplinovanom i pre svega efikasnom igrom, fudbaleri Bana izdigli su se iznad ne baš zavidne situacije i više nego zasluženo savladali blede igrače Jasenice 1911 rezultatom 3:0. Od samog početka videlo se da raščani žele od samog starta da nametnu svoj ritam. Vodećem pogotku prethodila je stopostotna prilika za Jasenicu koju nije iskoristio S.Pavlović. Posle samo dva minuta, posle kornera sa leve strane u gužvi se najbolje snašao Lopatić i savladao golmana Tackovića. Nastavili su "beli" sa presingom i odličnom igrom na sredini terena gde je dominirao kapiten Đorđević. U 24.minutu odlični Stefan Jovanović oduzima loptu protivniku, kreće u kontro, proigrava mladog Vučićevića, koji sa nekih petnaestak metara loptu volejem šalje u gornji desni ugao gostiju i postiže evrogol. U drugom poluvremenu prividni inicijativu i više loptu u posedu imali su Palančani, ali nikako nisu uspevali da dođu do gola domaćih. Bane je pretio iz kontri, a jedna od takvih urodila je u 87.minutu. Troptezna akcija, a veći deo posla odličnom asistencijom odradio je Nikola Jovanović, koji je kao na tacni poslužio rezervistu Petra Petrovića kome je preostalo samo da loptu pošalje u praznu mrežu. Mladi sudija Jevremović iz G.Milanovca zajedno sa pomoćnicima odlično je obavio svoj posao. Igrač utakmice: Predrag Đorđević (Bane).

BANE - JASENICA 1911   3:0 (2:0)

Gradski stadion u Raški. Gledalaca: 300. Sudija: Jevremović (G.Milanovac). Strelci: Lopatić u 11, Vučićević u 24. i P.Petrović u 87.minutu. Žuti Kratoni: Bošković, Bogojević, P.Petrović (Bane), Ilić, Savić, Nikolić (Jasenica 1911).

BANE: Glukčević, S.Jovanović, Radović, Lopatić, Bošković, Drašković, N.Jovanović Zečević), Đorđević, Vučićević (P.Petrović), Bogojević, B.Jovanović (Ilić).

JASENICA 1911: Tacković, Jakovljević, Petković (Krstić), Jokić, Ilić, Savić, S.Pavlović (N.Pavlović), Nikolić, Stojanović, Dončić, Ivković (Đurđević).