Ribnica izborila majstoricu

Ribnica je izborila majstoricu u Kragujevcu, baš kao što su i obećali odbojkaši superligaša iz grada na Ibru. Odlično izdanje „musketara“ u prvom setu podgrejalo je atmosferu na tribinama. Ribnica je odlično servirala, još bolje napadala i blokirala, dok su gosti, pogotovo Uglješa Ilić i Vulović srljali iz greške u grešku. Posle dvadesetak minuta na semaforu je zasijalo 25-15. Ipak, u drugom setu gosti su se trgnuli, počeli su vođstvom od 3-0 što je Boška Mačužića nateralo na prvi tajm aut. Na prvom tehničkom tajm autu bilo je 5-8, a domaći su imali velikih problema na prijemu servisa. Kako se igra rasplamsavala, tako su „musketari“ bivali sve sigurniji, stigli su goste 10-11 i pveli na drugom tehničkom tajm autu blokom mladog Veljovića koji je u tim trenutcima zamenio kapitena Bićanina. Ostao je u igri do kraja seta u kome domaći gostima nisu dali šansu za rezultatski povratak. I kako to obično biva, posle vođstva od 2-0 domaći su se malo opustili, ali dovoljno da se razigra četa iz grada na Lepenici. Dobar blok, uz odličan servis Blagojevića doneli su gostima vođstvo od 1-6, ali je opet domaćin na krilima poldrške verne publike stigao do preokreta 11-10. Ipak, Radnički je odgovorio na isti način, pa je na drugom tehničkom tajm uautu bilo 13-16. Ribnica je imala trzaj na 19-21, ali je to bilo sve od domaćina u tom delu igre. Prava igra sa dosta uzbuđenja i preokreta viđena je u četvrtom setu u kome su domaći poveli 4-0, na tehničkom tajm autu imali skromnih 8-6, ali posle odličnih napada Okošanovića bilo je 15-10. Ipak, Maksimović na servisu, Blagojević na bloku i odlični Milan Ilić na poziciji tehničara nisu razmišljali o predaji. Ubrzo je na semaforu „kutije šibica“ zasijalo 18-19, usledio je tajm aut sa klupe domaćih i onda igra nerava u kojoj su zahvaljujući Bojoviću i Radeviću odbojkaši Ribnice iskoristili drugu meč loptu za konačnih 3-1. Vredi izdvojiti da je Ribnica stigla do meč lopte zahvaljujući liberu Škundriću koji je na 23-22 uhvatio živu loptu posle napada gostiju koji je kreirao M. Ilić i ostavio svog napadača bez bloka. Kraljevačka publika je aktere „šumadijskog derbija“ ispratila zasluženim aplauzima uz nadu da će Ribnica u nedelju uspeti da ponovi ovakvu igru i rezultat.

RIBNICA – RADNIČKI (KG) 3 – 1 (25-15, 25-21, 19-25, 25-23)

Hala sportova u Kraljevu Gledalaca: 700 Sudije: Petrović (Užice) i Rogić (Beograd)

RIBNICA: Marinković 8 (1 bl, 2 as, 4gr), Stojsavljević 5 (1 as, 3 gr), Okošanović 20 (3 bl, 1 as, 6gr), Bojović 10 (2 bl, 1 as, 2 gr), Bićanin 1 (as), Radević 11 (2 bl, 1 as, 6 gr), Škundrić (libero 1), Usiljanin, Veljović 1 (bl) Nisu igrali: Milovanović, Močić (libero 2) i Radović Trener: B. Mačužić

RADNIČKI: Ćirović 12 (5 sg), Jovanović 2 (1 bl, 2 gr), Vulović 9 (2 bl, 2 as, 8 gr), U. Ilić 16 (1 bl, 12 gr), Maksimović 6 (3 bl, 1 as, 3 sg), Blagojević 10 (5 bl, 4 sg), Pantelić (libero 1), Protić (libero 2), Premović, Perović 4, Stevanović 1, M. Ilić 1. Trener: P. Srećković