SLZ: Železničar - Radnički KG 0:1

Najzad su se obradovali i igrači Radničkog na gostovanju. Danas u Lajkovcu, u čudnoj utakmici, na granici prekida, Radnički je, možemo reći, sasvim zasluženo, pobedio Železničar iz Lajkovca sa 1:0. Međutim, u senci prve pobede na gostovanju, ostao je nemili događaj u 16.minutu utakmice. Za sve je bio kriv igrač domaćina Živković Nebojša, koji je bez razloga udario navijača gostujuće ekipe i za taj suludi čin, kažnjen crvenim kartonom. To je izazvalo buru negodovanja kod domaćina, koji izazivaju prekid u trajanju od 39 minuta. U tom prekidu, kapiten domaćina Goran Radisavčević udara šamar pomoćniku MIlićević Miloradu i za to biva kažnjen crvenim kartonom. Međutim, crveni karton u istom minutu, dobija i Bojan Vranić, golman Radničkog, zbog navodnog udaranja protivničkog igrača.

I pre incidenta, a naročito posle, Radnički je bio dominantan, diktirao tempo i trudio se da dođe do pobede. U prvom poluvremenu, odlične prilike su propustili Dragan Ristić u 27.minutu, posle solo prodora, Miloš Rakić u 28.minutu i najbolju priliku Branislav Vukomanović u 33.minutu, kada je sa ivice šesnaesterca, neometan šutirao preko gola, danas solidnog Đurića. I drugo poluvreme je proteklo u ofanzivi Radničkog, ali bez prave prilike sve do 73.minuta, kada je internacionalac Sani, šutirao sa desetak metara, tik iznad prečke. Valja izdvojiti i odlično izveden slobodan udarac Bojana Ostojića. Gol odluke je pao u 85.minutu. Odlično proigravanje Aminu Sanija, koristi Dragan Ristić, koji izbija sam ispred golmana domaćina i rutinski ga lobuje. Moramo napomenuti da ekipa Železničara u toku svih 90 minuta nije napravila nijednu priliku za pogodak, tako da je pobeda Radničkog i realan rezultat ove neobične utakmice.

Železničar Lajkovac - KFK Radnički 0 : 1 ( 0 : 0 )
Gradski stadion u Lajkovcu Gledalaca: 300 Glavni sudija: Petar Piper (Čačak) Pomoćnici: Milorad Milićević, Milovan Martinović
Žuti kartoni: Maksimović, Marjanović (Železničar), Nikolić (Radnički) Crveni kartoni: Živković, G. Radovančević (Železničar), Vranić (Radnički)

Železničar Lajkovac : Đurić, Živković, Žunjić (46′ Maksimović), Mitrović (75′ Milinović), Simanić, Radovančević Milan (46′ Marjanović), Nešić, Obradović, Marković, Radovančević Goran, Simić

KFK Radnički : Bojan Vranić, Ivan Božović (75′ Nikola Tajdić), Nebojša Lukić, Bojan Ostojić, Boban Nikolić, Vladimir Markićević, Branislav Vukomanović, Vladimir Mijanović (16′ Ćurčić), Dragan Ristić, Aleksandar Marković (75′ Amani Sani) , Miloš Rakić

Sloga (K) 1 : 0 Jedinstvo
Mačva 1 : 0 Loznica
Radnički Stobeks 1 : 2 Vujić voda
Sloga (P) 2 : 1 Metalac (K)
Inon 3 : 0 Sloboda (U)