Poraz Kovinki od Partizana

Nakon prošlonedeljnog poraza od Crvene Zvezde u Beogradu, košarkašice Kovina pretrpele su poraz na domaćem parketu i od drugog "večitog rivala", beogradskog Partizana. Početak utakmice je u potpunosti pripao gošćama, a domaće su prve poene postigle tek u 5.minutu utakmice preko juniorske reprezentativke Nevene Jovanović, pri rezultatu 0:9. Uspele su ipak Kovinke da uhvate rezultatski priključak, a u drugoj četvrtini i da dođu do prvog vođstva poenima najefikasnije igračice na utakmici, Svetlane Stanić.Početak treće četvrtine doneo je nekoliko vezanih, uspešnih napada Kovina, tako da je u tim momentima izgledalo da će bodovi ostati u Kovinu. Iskusne košarkašice Partizana nisu gubile glavu u tim momentima, pa su strpljivom igrom sačuvale minimalnu prednost pred početak poslednje četvrtine. Iskoristile su loš dan ostatka ekipe Kovina i dotukle domaće košarkašice u poslednjoj deonici utakmice. Osim Stanićeve, koja je sa 28 poena postigla više od polovine koševa za domaću ekipu, najviše je podbacila Nataša Đorđević sa svega dva poena, dok su za nijansu bolje, ali daleko od očekivanog odigrale Mira Velisavljević sa 7 i kapiten Tamara Bajić sa 6 poena. Kod Partizana, najefikasnije Jelena Dangubić sa 19 poena i Bojana Janković sa 13.

Loznica 68 : 76 Radivoj Korać
Spartak 100 : 50 Čelarevo
Ušće 52 : 102 Vojvodina NIS
Kraljevo 78 : 73 Hemofarm
Kovin 55 : 64 Partizan
Proleter 57 : 66 Crvena Zvezda