RLZMO: Derbi Tara - Sjenica 3:0

U subotu 01.03.2014 godine u sporrskoj hali u B.Bašti od igran je derbi odbojkaške lige između domaćina Tare i odbojkašica iz Sjenice.Bio je to derbi između  prve dve ekipe na tabeli  i očekivala lepa odbojkaška utakmica.Odbojkašice Tare  počele su od samog početka  dibro  da igraju  ,sa sigurnim   prijemom i  odlični  dizanjem tehničara Kristine Glišić koja je lopte prosleđivala do  primača Nevene Đokić i korektora Andrijane Marić.

Napadi Tare bili su jaki i brzi,a na današnjoj utakmici blok Sjenice i  nije bio na baš zavidnom nivou ,što se videlo  na kraju  utakmice.Pokušavala je Sjenica da preko kapitena Ž.ĐŽigal uzvrati ,ali je srednji bloker Olivera Damnjanović uspevala da primiri skoro svaki  njen napad.Tara je do kraja seta  održavala  razliku u poenima  i  sigurno privela prvi set  kraju 25:19  i 1:0 za domaće igračice.

U drugom setu Tara igra još bolje i  sigurnije,a fantastično navijanje publike i  zaglušujuća buka  u hali samo su  još više zbunile gostujuće igračice koje nikako nisu mogle da  nađu odgovor  na igru domaćina.Tara je napadala i sa bokova,a sredinom seta  proradili su i srednji blokeri ,posebno Snežana Milanović koja je sa nekoliko “Koreja”podigla publiku na noge.Za dobre napade Tare svakako je zaslužan i libero Jelena Jokić,kao i primač Jovana Jevtić koja je bila odlična u odbrambenim zadacima.Drugi set završava se  rezultatom 25:14 i  2:0 za domaće igračice.

Treći set ne  donosi ništa novo  i  na terenu je igrala samo jedna ekipa,a publika u hali mogla je da uživa gledajući jednu od najboljih odbojkaških utakmica u zadnjih nekoliko godina.Videlo se da je trener Tare Dragan Pavlović odlično pripremio  ekipu za utakmicu ,jer su odigrale sigurno i  tehnički na veoma  visokom nivou.Treći set završen je rezultato 25:16 i  konačnih 3:0 za domaću ekipu. Tara ostaje lider na tabeli  sa sedam bodova prednosti.

Tara: 1 Jovana  Jevremović.  3  Jovana   Jevtić,  5  Olivera.  Damnjanović   kapiten, 6 Ivana Petković, 7 Kristina   Glišić, 8 Nevena  Đokić, 11 Tatjana Glišić, 14 Andrijana  Marić, 15 Snežana  Milanović, 9 Jelena Jokić  libero 19 Ružica Katanić   trener Dragan Pavlović.

Sjenica: 2 ĐŽigal Ž,3 Tubić i.4 Lakota M.5Stupljanin M.6 Raković M.7 Nedić O. 8 Bukumirović M,10 Drndić M.11 Kurtanović I. 15 Babić S.18 Bukumirović S  trener Đurić  M.

Čačak 1 : 3 Sloga
Lučani 3 : 0 Libero ČA 2
Borac 2 3 : 1 Stars
Arilje 0 : 3 Forma
Tara 3 : 0 Sjenica