Rutinska pobeda Jabučanaca

Fudbaleri Jabučja u 11.kolu Kolubarskog okruga dočekali su na svom stadonu ekipu Brezđa. Izvanredno vreme, odličan teren, stotinak simpatizera domaćeg kluba na tribinama bili su glavni razlog da igrači obe ekipe pruže lepu i dopadljivu igru, u kojoj su domaći imali više uspeha i na kraju zasluženo slavili OFK Jabučje-Brezđe: 2-0.
U prvom poluvremenu iako favoriti, domaći fudbaleri nisu odigrali na nivou kako se od njih očekuje. Napadali su stihijski, monotono, bez prave šanse. Šutevi Čumića, Neškovića, Markovića bili su bezopasni za golmana gostujuce ekipe. Ali svu lepotu fudbala i dominaciju fudbalera u žutim dresovima videli smo u drugih 45.minuta. Ulazak Bojičica u igru umesto indisponiranog kapitena Čumića, dala je rezultata na samom početku nastavka u 50.min. kada je sjajan šut istoimenog igrača, završio u mreži ekipe iz okoline Mionice. Ređaju se fantastične akcije, lepi udarci, lopta završava i na prečki i na stativi gostiju, a sreću koju nisu imali Jelenić i Baković, krunisao je prelepim pogotkom sa ivice šesnaesterca korpulentni Marković i u 75.min. zapečatio sudbinu fudbalera Brezđa. Domaći u tim trenucima igraju zaista atraktivno, a publika ih nagrađuje frenetičnim aplauzuma. Gosti orijentisani uglavnom na odbranu svog gola, bili su inferiorni tokom celog meča, a od 65.min. igrali su i sa igračem manje zbog nesportskog ponašanja i vređanja glavnog arbitra susreta.
U nedelju je već novo iskušenje, novo dokazivanje za momke trenera Jovanovića, nezgodno gostovanje u Valjevu na "River sajdu", fudbalerima Tešnjara.

OFK Jabučje; Nenadović, Čumić (Bojičić), Jorgić (Vuković), Adamović, Todorović, Radovancević, Jelenić, Pavlović, Baković, Marković, Nešković.