Silan start Kruševljana
Pred punim tribinama u Varvarinu fudbaleri Napretka pod vođstvom novog šefa struke Nenada Lalatovića u prvoj proveri ove zime ostavili su dobar utisak pred put na pripreme u Antaliju.Poveli su gosti već u prvom minutu preko Trujića da bi posle odlične solo akcije Dimitrova po desnoj strani Bajić u 20 minutu povisio na 0:2.
Domaći su se u prvih pola sata maltene ravnopravno nosili sa gostima imali i dve šanse ali je onda štoper Janičić posle kornera sjajno glavom pogodio gol Nešića za 0 :3,u nastavku Cvetković je na centru ukrao jednu loptu  stuštio se ka golu i sam realizovao šansu za odlazak na poluvreme od 0:4
Samo što je počelo drugo poluvreme novajlija Fradej je povisio na 0:5 da bi posle dva dosuđena penala za Kruševljane najpre Frimpong a potom Gavrić postavili konačnih 0:7. Oba trenera i Lalatović i Marković u drugom delu pružili su šansu svim igračima a trener gostiju Nenad Lalatović u izjavi za naš list nije krio zadovoljstvo prikazanim ali i  igrom novajlija Milankovića,Fradeja i posebno Paunovića koji je debitovao posle teške povrede i pauze od godinu dana.Inače ekipa Napretka putuje 25 ovog meseca na 15 dnevne pripreme u Antaliji
Interesantno je napomenuti da je utakmici u Varvarinu prisustvovao I Mladen Dodić šef stručnog štaba Jagodine sa kojom Kruševljani igraju u prvom kolu pod Bagdalom.
Temnić 1924- Napredak  0:7(0:4)
Strelci: 0:1 Trujić u 1, 0:2 Bajić u 20,0:3 Janičić u 33,0;4 Cvetković u 40,0;5 Fradej u 47, 0:6 Frimpong iz KU u 63.0:7 Gavrić u 72 minutu.Stadion Temnića u Varvarinu,gledalaca 500.Sudija : Slađan Rajković (Obrež).Opomenuti igrači: Ndiaje i Vulić (Napredak)

Temnić 1924. Nešić, Nikola Savić,Jokić,Žerjav,Ćosić,Antić,Miladinović,Stojanović.Mihajlović,Aksentijević i Sibinović.Igrali su još: Grujić,Didić,Radonjić.Lazarević,Marko Savić,Avramović,Milanovići Bogdanović

Napredak: Krznarić,Cvetković,Udovičić,Milanković,Janičić,Bogdan Milošević,Regan,Gavrić,Trujić,Dimitrov,Bajić: Igrali su još:Milenković,Paunović,Frimpong,Paris,Ndiaje,Nikola Milošević,Vulić,Fradej,Simić i Aškovski.

Šef struke Kruševljana Nenad Lalatović u izjavi za štampu bio je zadovoljan igrom svog tima

Utakmici je prisustvovao i šef struke Jagodinaca Mladen Dodić u društvu predsednika opštine Varvarin prof.Zorana Milenkovića

Radnički 1923 1 : 1 Jagodina
Javor Matis 4 : 3 Napredak
Vojvodina 3 : 3 Crvena zvezda
OFK Beograd 0 : 1 Donji Srem
Sloboda Point 0 : 1 Voždovac
Rad 2 : 1 Spartak
Partizan 2 : 0 Čukarički
Radnički (N) 2 : 0 Novi Pazar