Nova pobeda Pančevaca

Posle pobede u Temerinu novi, treći za redom, pun pogodak Dinama Petrohemije. U zaostaloj utakmici provg kola Pančevci su, na svom parketu savladali Zlatar sa ubedljivih 42:31. Pitanje pobednika se ni jednog trenutka nije postavljalo. Samo u prvih deset minuta zanimljiv i pogled na semafor dok je postojala rezultatska klackalica, poslednja 6:6. U narednih sedam minuta domaćini napravili seriju od 8:0 i nedostižnu prednost. Početkom drugog poluvremena, poslednji trzaj gostiju, u 38.minutu su “kaskali” samo tri gola (25:22) pa je trener Milan Đekić na gol vratio iskusnog Belića, za mirnu, ispostavilo se i ubedljivu završnicu. Pravi “miks” iskustva (Belić, Grandov, Radanović, Avramović, Ilić i Milutinović), već dokazanih (Ervačanin i M. Petrović) i poletaraca (Tanelov, Čizmarov, Tarajić, Radosavljević i Kuburović) je legao na plodno rukometno tlo. Ako dovedu, kao što su najavili još jednog iskusnog srednjeg beka Pančevci će, ozbiljno razmišljati i o godinama najavljivanom povratku u elitno društvo, gde im je decenijama bilo mesto. Da su na pravom putu pokazaće se već u subotu kada im u goste dolazi ekipa Vranja. Suvišno je reći da se nadaju novoj pobedi. Sama utakmica je nalikovala na javni trening, sa elementima pucanja. Odbrane nisu bile jača strana, vidi se to i po punom tovaru lopti u mrežama. Nišan su dobro podesili Ervačanin (10) i Ilić (11) na jednoj te Čurčić (9 golova) na drugoj strani. Iskusni Bane Radanović je promenio ulogu, nije više “snajperista” već paker i to odličan. Pun udeo pobedi “žutih” dao je i golman Belić. Ekipa iz Nove Varoši nije za podcenjivanje. Znaju, kad im to protivnik dozvoli i da priprete.

Pančevo, sportska dvorana Strelište, Gledalaca: 350, Sudije: Branislav Grgurević i Dragan Kovačević (oba Vrbas), Sedmerci: Dinamo 2-1, Zlatar 2-1. Isključenja: Dinamo 8, Zlatar 4 minuta.

Dinamo Petrtohemija: Belić (21 odbrana), Tanelov 3, Čizmarov 2, Grandov 3, M. Petrović 1. Radanović 3, M. Petrović 3, Avramović, Arvačanin 10 (1), Milutinović 5, Ilić 11, Tarajić 1, Radosavljević I Kuburović (4 odbrane)
Zlatar: Radović (11, odbrana, 1 sedmerac), Milekić 1, Bojanović, Veljković, Bujišić 5, Babić 5, Zečević 6, Čurčić 9 (1), Laković 1, Gajić 4 (1), Čolović I M;ilošević (1 odbrana).