KMF Raška stigao do prve pobede na svom terenu

Fudbaleri Kluba malog fudbala "Raška" uspeli su po prvi put ove sezone da ostvare pobedu na svom parketu. U derbiju 8.kola Druge futsal lige "Zapad" savladali su KMF Fontana iz Čačka rezultatom 4:1. Domaćin nije mogao da poželi bolji početek meča, posle samo 47 sekundi igre na semaforu je stajalo 2:0. Dve odlične uigrane akcije donele su raščanima osetniju prednost, prvo je u 21.sekundi precizan bio Jovanović, a samo što se krenulo sa centra Mutavdžić je iz neposredne blizine po drugi put matirao odličnog večeras golmana Teofilovića. Futsaleri Raške bili su bolji u prvom delu, konkretnije akcije donele su još nekoliko prilika, ali su mreže mirovale. Čačani su tek sporadično pokušavali uglavnom udarcima iz daljine. U nastavku slična slika na terenu, ali igralo se mnogo brže i sa više prilika. Fudbaleri Fontane zaigrali su bolje za razliku od prvih dvadeset minuta i u 28. minutu preko Popoviću smanjuju rezultat i utakmicu uvode u neizvesnu završnicu. Brzo su se raščani trgli, odmah stvorili tri stopostotne prilike, ali dva puta Miloš Novaković i Mutavdžić nisu uspeli da savladaju Teofilovića, koji je u tim trenucima blistao na golu Fontane. Upornost domaćih se ipak isplatila u 35.minutu kada se Mutavdžić po drugi put upisao u strelce. Gosti su u nastavku pokušali sa džokerom da možda naprave preokret, ali im to nije pošlo za nogom. U poslednjim trenucima meča Kostić je presekao jedan napad Čačana i sa svoje polovine pogodio prazan gol za konačnu i više nego zasluženu pobedu.

KMF RAŠKA - KMF FONTANA    4:1 (2:0)

Raška. Sportska hala. Gledalaca: 100. Sudije: Radisavčević (Kraljevo) i Trivan (Ušće). Strelci: 1:0 Jovanović u 1, 2:0 Mutavdžić u 1, 2:1 Popović u 28, 3:1 Mutavdžić u 35, 4:1 Kostić u 40.minutu

KMF RAŠKA: Cvetić, M.Novaković, Jovanović, Mutavdžić, Drmanac, Savić, Kostić, Dugalić, P.Novaković, P.Nikolić, Trikoš

KMF FONTANA: Teofilović, Marković, Maksimović, Popović, Stevanić, Dramićanin