Slatina deklasirala Rajac u poslednjem jesenjem kolu 4:0

Fudbaleri Slatine izvojevali su pobedu u poslednjoj ligaškoj utakmici jesenjeg dela šampionata okružne lige Bor na timom Rajca 4:0 (2:0). Slatina bobedom je izborila vicešampionsko mesto na tabeli. Slatinjani su rano došli u vođstvo u desetom minutu preko Petrovića 1:0. U finišu prvog poluvremena Dragulović postiže drugi pogodak za domaćine 2:0. Na poluvreme se otišlo sa prednošću Slatine od 2:0.

U nastavku igre slatiski „žuti“ igrali su svoju prepoznatljivu igru od noge do noge, a sitan vez Slatinjana prekršajem prekida gostujući odbrambeni igrač. Martinović u 60. minutu iz slobodnog udarca postiže i treći gol za svoj tim 3:0.

Negde oko 150 gledalaca na stadionu u Slatini bilo je uvereno da sledi prava rezultatska kanonada domaćeg tima i sunovrat Rajca, ali mreže su mirovale sve do sudijske nadoknade vremena.

Naime rezervisti Vasiljević i Stanković međusobnim proigravanjem izbacili su iz igre celu odbranu gostiju, te Vasiljeviću nije bilo teško da savlada bespomoćnog čuvara mreže gostiju 4:0. Slatinjani su jesinji deo prvenstva završili na drugom mestu na tebeli iza tima iz Brestovca koji je u prednosti šest bodova.

Detalj sa utakmice u Slatini / foto: Live SPORT

Detalj sa utakmice u Slatini foto: Live SPORT

Krivelj 3 : 3 Sloga
Poreč 0 : 2 Ključ
Blizna 1 : 0 Zlot
Nemetali 4 : 3 Brodoremont
Slatina 4 : 0 Rajac
Brestovac 3 : 2 Rudna Glava